FANDOM


Ikony (Legends of Tomorrow) Ikony (Arrow) Ikony (E1)

Waverider – wehikuł czasu używany przez Ripa Huntera oraz jego zespół legend.

Wygląd Edytuj

Waverider jest ogromnym, masywnym pojazdem w kształcie litery „A” zbudowanym z metaliczno-srebrnych elementów. Na środku znajduje się energetyczna kula w specjalnej obudowie, która obraca się podczas aktywacji wehikułu. Po bokach dziobu znajduje się specjalny numer identyfikacyjny – „WR-2055”, a nad nim długi, czarny pas.

Opis Edytuj

Rip stawił się na zebraniu Rady Mistrzów Czasu, których próbował przekonać do niebezpieczeństwa, jakie stanowi Vandal Savage i tego, co w 2166 roku osiągnął – całkowity podbój świata. Uznał, że Cezar, Hitler czy sam Per Degaton przy nieśmiertelnym mężczyźnie to amatorzy. Rada nie chciała ingerować w zmiany w czasie i nie zezwolili też na oddanie jednego ze statków, bojąc się tego, że mogą doprowadzić do gorszych wydarzeń. Ostatecznie jednak Hunter ukradł Waveridera i wcielił swój plan w życie za pomocą Gideon będącej komputerem pokładowym pojazdu. Wspólnie z zebraną drużyną legend, Rip podróżuje po czasie i przestrzeni, próbując znaleźć rozwiązanie na pokonanie niebezpiecznego wroga.

Waverider jest bardzo wytrzymałym statkiem, posiadającym duży arsenał, a także holograficzny i przystosowalny system kamuflujący, dzięki któremu pojazd może być niewidoczny w czasach, które nie posiadają tak zaawansowanej technologii. Oprócz tego wehikuł potrafi latać z niezwykłą prędkością, a także przenosić się w czasie dzięki strefie międzyczasowej.

Znani użytkownicy Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Fakt, że Rip Hunter kradnie Waveridera jest nawiązaniem do serialu „Doktor Who”, w którym główny bohater ukradł TARDIS, która tak jak statek była wehikułem czasu.
  • W komiksach DC Comics, Waverider był potężnym superbohaterem potrafiącym podróżować w czasie i przestrzeni. Heros był przez pewien czas członkiem Ligi Sprawiedliwych.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Zobacz inne wiki!

Losowa wiki