FANDOM


Vixen: S02E05” – jedenasty odcinek serialu internetowego „Vixen”, który wchodzi w skład drugiego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 10 listopada 2016 roku na kanale CW Seed. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.

Opis Edytuj

Mari wraz z siostrą, Atomem i Czarnym Kanarkiem stają naprzeciw Benatu Eshu, próbując go pokonać. Przeciwnik okazuje się być jednak silniejszy i zdolny do czynów, o których nikt nie miał pojęcia.

Streszczenie Edytuj

Team Vixen watch message for Eshu

Otrzymanie wiadomości wroga

Benatu Eshu stał na płonącym budynku, kiedy to za pomocą telefonu nagrał wiadomość dla mieszkańców Detroit. Po przedstawieniu się jako były przedstawiciel rządu Zambezi, po czym zaczął zastraszać mieszkańców miasta tym, że ich życie pogrąży się w bólu, zniszczeniu i ogniu. Przeprosił za to, co musi uczynić, jednocześnie zaznaczając, że tylko jedna kobieta może powstrzymać tę apokalipsę, kiedy spełni jego życzenie – odda dobrowolnie totem Anansi.

Oglądająca to Vixen z siostrą, Atomem i Czarnym Kanarkiem prosto z ulicy byli przerażeni, kiedy nagle zadzwonił profesor Adam. Mężczyzna zdradził, że odnalazł pieśń w starych archiwach, która mówi, że każdy totem ma Auri – swoją własną duszę, która po zniszczeniu sprawia, że totem traci swoją moc. Mari żartobliwie odpowiedziała, że pożyczy od Eshu artefakt na chwilę, jednak Macalester przerwał jej, dając do zrozumienia, że tylko ona może powstrzymać wroga. Nagle Czarny Kanarek zauważa wybuch na budynku, który płomieniami przenosi Eshu na ulicę przed bohaterami.

Kuasa death

Śmierć Kuasy w płomieniach

Po groźbie Eshu rozpoczyna się walka, w której pierwszy atak stara się zadać Vixen, jednak Czarny Kanarek był szybszy i skutecznie rani przeciwnika kilkoma ciosami, po czym do ataku dołącza się również Atom. Mimo nierównej walki wróg dalej atakuje pełnią siły, po czym zaczyna wyśmiewać się z wojowniczki, że nie ma żadnego zwierzęcia na tej Ziemi, które byłoby odporne na ogień. Mari ponownie za pomocą sarkazmu przykuła uwagę Eshu, mówiąc, że zna pewnego Kanarka. Po raz kolejny Atom i Czarny Kanarek spróbowali zaatakować mężczyznę, jednak bezskutecznie. Zaraz po tym do walki dołączyła Kuasa, która za pomocą totemu wody miała wielką przewagę nad przeciwnikiem i w dodatku rozpierał ją gniew za to, co ten uczynił jej wiosce. Siła woli Eshu była jednak tak potężna, że mimo iż był w wodzie, wygenerował dostateczną ilość ognia, aby odeprzeć atak przeciwnika. Mimo ostrzeżeń Mari, Kuasa nie chciała być jak ich matka i nie zamierzała uciec przed walką, ginąc tym samym w płomieniach. Zadowolony z siebie Eshu powiedział, że teraz zamierza zrobić z Mari to, czego nie zdołał zrobić z jej matką.

Obsada Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Mimo, że Emily Bett Rickards pojawiła się w napisach końcowych, nie wystąpiła w odcinku.

Zobacz też Edytuj