FANDOM


Vixen: S01E01” – pierwszy odcinek serialu internetowego „Vixen”, który wchodzi w skład pierwszego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 25 sierpnia 2015 roku na kanale CW Seed. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.

Opis Edytuj

Mari McCabe wychodzi z więzienia, po czym spotyka Chucka. Podczas posiłku w pobliskim barze rozmawia o swoich dalszych planach – zamierza powrócić do Detroit. Wieczorem na dwójkę napada grupka bandytów, którzy chcą odebrać kobiecie totem Anansi będący rodzinną pamiątką.

Streszczenie Edytuj

Mari McCabe Crash Arrow

Mari łapie wystrzeloną strzałę

W nocy, na dachach Detroit odbywa się pościg. Mari McCabe zwinnie wspina się na samą górę wieżowca, dzięki mocy totemu Anansi. Tuż za nią biegnie Strzała z uzbrojonym łukiem, a na samym końcu po ścianie wbiega Flash. Kiedy łucznikowi udaje się odciąć kobiecie drogę ucieczki, ta staje się niewidoczna i przeskakuje nad mężczyzną. Widząc, że podąża za nią meta-człowiek, przewraca mechanizm wentylacyjny budynku, aby bezskutecznie zatarasować mu drogę. Następnie wspina się na zbiornik wody i rozrywa go, przez co bohater musi uniknąć wody. Mari udaje się uciec na drugi budynek, kiedy z przeciwnego bloku zostaje w jej kierunku wystrzelona strzała. Uciekinierka bez problemu ją łapie, ku zdziwieniu Strzały, po czym ją niszczy i kontynuuje ucieczkę używając zdolności tygrysa. Po kilkukrotnych próbach złapania Mari i wbicia w jej ciało strzały, łucznik postanawia wystrzelić w jej kierunku siatkę. Mari próbuje się zatrzymać, jednak przez błędny ruch zaczyna spadać na ulicę z kilku pięter.

Trzy dni temu Mari budzi się w areszcie, kiedy nagle do krat podchodzi strażnik, który informuje kobietę, że już czas. Dowiaduje się, że ktoś wpłacił za nią kaucję. Nie dostaje jednak odpowiedzi, kto jest tym darczyńcą. Policjant zabiera ją do magazynu, gdzie inny mężczyzna oddaje jej rzeczy. Kiedy wymienia notatnik, Mari zaczyna się złościć, że do niego zaglądano. Zaraz po tym, McCabe nakłada totem Anansi. Strażnik jest gotowy dać za niego dwadzieścia dolarów, gdyż dawno nie dał żadnego prezentu żonie. Po przemyśleniu oferuje pięćdziesiąt dolarów, jednak kobieta się nie zgadza.

Mari McCabe and Chuck Versus Villains

Zaatakowani przez bandytów

Po wyjściu z komendy, Mari zauważa Chucka – przybranego ojca. Od razu chce się dowiedzieć, czy to on wpłacił kaucję. Mężczyzna mówi, że nie o takim spotkaniu z córką myślał, doprowadzając tym samy do słów, że Mari jest tylko jego przybraną córką. Po krótkiej rozmowie przed budynkiem, Chuck proponuje córce, aby poszli coś zjeść. Podczas posiłku w pobliskim barze, mężczyzna zastanawia się, co ją sprowadziło do Detroit. McCabe mówi, że przyjechała tutaj w poszukiwaniu pracy jako projektant mody, jednak jej szef uznał, że jej dzieła nie mają „tożsamości”. Właśnie dlatego wbiła mu w rękę długopis i trafiła za to do więzienia. Po zjedzeniu, dwójka wyszła z baru i kontynuowała swoja rozmowę. Mari oświadcza, że w dalszym ciągu zamierza poszukiwać swoich rodziców, których do tej pory nie mogła znaleźć. Nagle drogę blokuje im grupka przestępców, którzy grożą dwójce bronią i rozkazują dziewczynie oddać naszyjnik. Kiedy przestraszony Chuck zamierza dać im swój portfel z piętnastoma dolarami, mężczyźni ogłuszają go. Następnie łapią przerażoną Mari i ostrzegają, że nie będą mówić ponownie.

Obsada Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Pierwszy odcinek serialu „Vixen” nie został zatytułowany, a także trwał tylko pięć minut, co zdziwiło wielu fanów.

Zobacz też Edytuj