FANDOM


Ikony (Vixen) Ikony (Arrow) Ikony (Legends of Tomorrow) Ikony (E1)

Totem Anansi – jeden z pięciu mistycznych totemów Zambezi, pozwalający użytkownikowi na używanie zdolności zwierząt.

Wygląd Edytuj

Totem Anansi przypomina indiański naszyjnik na cienkim, czarnym sznurku. Z przodu widnieje biała, niewielka lisia czaszka z parą skośnych oczodołów i szpiczastych uszu. Z obu stron czaszki, na sznurku ułożone są symetrycznie, na przemian trzy czarne korale oraz trzy kościste kły w tym samym odcieniu co czaszka.

Opis Edytuj

TantuTotem Alibitles

Totem Anansi podczas użycia

Po licznych atakach na spokojną i płodną ziemię Zambezi, mieszkańcy zaczęli modlić się o ochronę i według legendy ich modły zostały wysłuchane. Dzięki temu zyskali pięć mistycznych totemów pozwalających władać pięcioma żywiołami – powietrzem, ziemią, wodą, ogniem i duchem. Przez następne tysiąc lat, ludność Zambezi żyła w stanie rozkwitu, jednak ulegli kolonializmowi i wojnie, podczas której niektóre totemy zostały zagubione i zapomniane. W wieku czterech lat Kuasa została wybrana jako następny posiadacz totemu Anansi po swojej babci i matce, jednak lokalny przywódca najechał wioskę i wymordował większość mieszkańców. Obecna posiadaczka nie chciała, aby jej córki ucierpiały, jednakże udało jej się tylko uciec z jedną, której przekazała później artefakt. Kiedy rodzina zastępcza dziewczynki – Chuck i Patty zdecydowali, że ta osiągnęła wystarczającą dorosłość w wieku 10 lat, kiedy to nie mogła poradzić sobie z wyśmiewaniem przez koleżanki, dali jej totem. Przyrodnia matka stwierdza, że Mari w odpowiednim momencie dzięki niemu znajdzie odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Amulet daje użytkownikowi możliwość dostępu do „Ashe” królestwa zwierząt – życia, siły, esencji zwierząt, które użytkownik przywołuje myślami. Korzystając z totemu Anansi, użytkownik uzyskuje umiejętności zwierząt, a także ich wszelkie wady. Każda z tych cech jest odmienna dla innych zwierząt, na przykład: siła słonia, szybkość pantery, czy wytrzymałość antylopy.

Znani użytkownicy Edytuj

Byli użytkownicy Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, totem Anansi jest nazywany amuletem Tantu, a także artefaktem.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Zobacz inne wiki!

Losowa wiki