FANDOM


Wszyscy meta to czubki...
Tom Patterson, „Killer Frost

Tom Patterson – detektyw policyjny, pracujący w Departamencie Policji w Central City.

Osobowość Edytuj

Tom jest szczęśliwym, miłym i spokojnym człowiekiem, który jest niezwykle oddany swojej pracy. Nie wiadomo, z jakich przyczyn został policjantem, ale szanuje swój zawód, jak i troszczy się o swoich podwładnych, co pokazał w stosunku do Juliana, który został porwany przez nieznaną napastniczkę.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

  • Ekspert w walce wręcz – Tom jest biegłym wojownikiem walki wręcz.
  • Ekspert w walce bronią – jako policjant, Tom potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej. Nosi przy sobie pistolet małego kalibru, który pomaga jej znacznie w walce.
  • Kondycja fizyczna – lata pościgów za przestępcami spowodowały, że Tom posiada niezwykłą kondycję fizyczną.
  • Szkolenie policyjne – szkolenie w policji wiele nauczyło Toma. Jego taktyczne zdolności wraz z bojowymi umiejętnościami niejeden raz przydały się podczas misji.

Biografia Edytuj

Tom Patterson talk with Barry (3)

Rozmowa o meta-człowieku

Kiedy Julian Albert został porwany przez nieznanego meta-człowieka, Tom prowadził poszukiwania policyjne, odnajdując tym samym lokalizację przestępczyni. Kiedy udał się tam z zespołem, nakazał strzelać do napastnika bez rozkazu, jednak Flash uratował dziewczynę, przenosząc ją w bezpieczne miejsce. Jakiś czas później detektyw Patterson pojawił się w szpitalu, gdzie miał zamiar przesłuchać Juliana, który właśnie odzyskał przytomność. Kryminolog nie powiedział jednak nic, co mogłoby pomóc w poszukiwaniach niebezpiecznej przestępczyni[1].

Tom uczestniczył w akcji ratunkowej w płonącym budynku, kiedy to płomień rozprzestrzenił się na tyle mocno, że droga ucieczki została odcięta. Widział tylko jak Kid Flash przygląda się temu, co robi Flash, aby uratować detektywa, choć w rzeczywistości było inaczej. Kiedy sprinterzy wyciągnęli mężczyznę na zewnątrz, ten im podziękował. Jakiś czas później w Departamencie Policji, Patterson opowiadał o nieudolności „żółtego bohatera” policjantce, a do rozmowy wtrącił się sam Joe West, który bronił nowego herosa. Tom mimo wszystko był za odesłaniem Kid Flasha do Keystone City, gdyż Central City ma już swojego Flasha[2].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Killer Frost
  2. Pożyczanie problemów z przyszłości

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Killer Frost” wyemitowany 22 listopada 2016 roku.
  2. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Pożyczanie problemów z przyszłości” wyemitowany 24 stycznia 2017 roku.

Zobacz też Edytuj