FANDOM


Ikona (świat realny) Ikony (Flash)

Thomas Andrew Felton – brytyjski aktor, który wcielił się w rolę Juliana Alberta w serialu „Flash”.

Biografia Edytuj

Tom Felton urodził się 22 września 1987 roku w Epsom. Będąc najmłodszym z dzieci Sharon i Petera Feltonów, miał trzech starszych braci: Jonathana, Ashleya i Chrisa. W wieku siedmiu lat śpiewał w chórze i został zauważony przez jeden z najbardziej znanych chórów katedralnych Wielkiej Brytanii, czyli przez Guildford Cathedral Choir. Aktorską karierę Toma zasugerowała jego rodzicom ich przyjaciółka. Rozpoczął od reklamy, następnie w 1995 roku zadebiutował na małym ekranie w serialu „Bugs”. Trzy lata później zadebiutował na dużym ekranie w filmie „Pożyczalscy”, gdzie współpracował z takimi aktorami, jak John Goodman czy Jim Broadbent. W 1999 roku wystąpił w filmie „Anna i król” u boku Jodie Foster, a na początku XXI. wieku starał się o rolę Harry'ego Pottera w ekranizacji serii książek o młodym czarodzieju. Został jednak obsadzony w roli szkolnego rywala głównego bohatera, Dracona Malfoya, w którego wcielał się przez dziesięć lat i przyniosła mu ona największą rozpoznawalność.

Dzięki castingom stacji telewizyjnej The CW, Tom Felton otrzymał możliwość wcielenia się następujące postacie:

Ciekawostki Edytuj

  • Tom oprócz aktorstwa nadal zajmuje się muzyką. Wydał trzy albumy: All I Need, Time Well Spent oraz In Good Hands.

Zobacz też Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Zobacz inne wiki!

Losowa wiki