FANDOM


The Saint of Last Resorts: część 1” – ósmy odcinek serialu „Constantine”, który wchodzi w skład pierwszego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 12 grudnia 2014 roku na kanale NBC. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.

Opis Edytuj

Zed Martin rysuje obrazy przedstawiające Invunche. Anne Marie, stara znajoma Johna Constantine’a używając projekcji astralnej prosi go by przyjechał do Meksyku zbadać sprawę porwań noworodków. Mężczyzna wraz z Chasem odjeżdżają, podczas gdy Zed zmuszona jest zostać na miejscu. Wkrótce jej przeszłość zaczyna ją doganiać.

Streszczenie Edytuj

Martina Lopez death (6)

Tragedia w klasztorze

W jednym z klasztorów w Meksyku świeży ojciec cieszył się ze swojego nowo narodzonego syna. Pomagała im jedna z sióstr, która troszczyła się o matkę. Kiedy ona wraz z Hugo opuścili pokój, Martina postanowiła odpocząć. Nagle się obudziła i zauważyła dziwną postać nad jej dzieckiem i zaczęła krzyczeć. Gdy Hugo z Anną Marią wrócili do pokoju, dziecka nie było, a Martina wykrwawiała się w łożu. Tymczasem w młynie, Zed powróciła do rysowania, aby zapomnieć o ostatnich wydarzeniach związanych z Imogen. John rozpoznał w szkicach Invunche, potężne złe istoty, które wymarły dawno temu. Nagle w młynie pojawia się Anne Marie w projekcji astralnej, prosząc Constantine’a o pomoc i wyjaśniając mu niedawne zajścia w Meksyku. Podaje mu adres, gdzie ma się udać, po czym znika. Podczas pakowania John wyjaśnia przyjaciółce, kim była dla niego Anne i jednocześnie zabrania jej jechać, uznając, iż wciąż jest na „chorobowym”.

John wraz z Chasem przybywają pod wyznaczony adres, którym okazuje się być klasztor. Mężczyźni widząc Annę Marie, byli zdziwieni faktem, iż ta została zakonnicą. Następnie udają się do środka, gdzie kobieta po krotce przybliża temat znajomym. Udaje im się ustalić, że to, co zabrało dziecko, wyraźnie zaciera swoje ślady. Przez cały czas John próbował poprawić swoje stosunki z Anną, lecz ta wciąż żywiła urazę do egzorcysty, za to, co ten zrobił w Newcastle. Niedługo po tym oboje postanowili sprawdzić płód dziecka, który według miejscowej rodziny powinien być zakopany pod ziemią. Udali się więc przed dom rodziny Lopez, gdzie nie znaleźli płodu, lecz owoce na drzewie były złożone ze skóry i krwi. John i Anna postanowili wyjaśnić wszystko Hugo, opisując znalezisko, jako stare więzi z ogrodem Eden. Przypomina też historię pierwszych ludzi na Ziemi, a dokładnie Ewy i jej sióstr, które odrzuciły propozycję Adama na rzecz służby w Piekle jako boginie. Po powrocie do klasztoru okazało się, że kolejne dziecko zniknęło. Ku zdziwieniu wszystkich, był to potomek Hugo, a dokładnie dziecko jego najstarszego syna.

Lamatshu cover true form before John Constnatine

Lamasztu ukazuje prawdziwą twarz

To dało Constantine’owi do zrozumienia, że potwór, z którym się mierzą, chce krwi Lopezów. Wbrew woli Anna Marie postanawia wezwać do klasztoru zło, używając do tego fontanny. Obrządek zatrzymuje siostra Luisa, którą egzorcysta zaczyna podejrzewać jako bycie jedną z sióstr Ewy. Wymawia kolejno ich imiona i kiedy trafia na Lamasztu, ta przemienia się w diabelskiego demona przed jego oczami i go atakuje. Johnowi udaje się jednak wyrwać, a wiedźma ucieka. Po poinformowaniu przyjaciół, z czym walczą, Constantine pocieszył Hugo, że jego potomkowie mogą żyć, gdyż Lamasztu posiada tendencję do pochłaniania powoli energii witalnej niemowląt. Wspólnie postanowili dowiedzieć się o przeszłości Lopezów, odwiedzając matkę Hugo. Pia Lopez opowiedziała historię o rodzinie, która to od lat miała problem z Brujería. John nie mógł uwierzyć w to, co słyszy, gdyż siostry od dawna nie działają i nie miałby siły przedostać się na Ziemię. Wtedy zrozumiał, że wszystko jest winą Nadchodzącej Ciemności, z którą coraz ciężej się mierzyć.

Tymczasem w Atlancie Zed spotkała Eddiego, z którym postanowiła udać się do baru. Po niedługiej rozmowie dotknęła go i miała wizję przedstawiającą go obok dużego białego sejfu i nie chcąc wzbudzać podejrzeń, zaprosiła go do młyna. Tam zaczęła z nim flirtować, kiedy to niespodziewanie go zaatakowała, zdradzając, iż wie, że jest wysłannikiem ojca. Ku jej zdziwieniu w młynie pojawiło się dwóch innych wysłanników, którzy zabili Eddiego i rozpoczęli pościg za dziewczyną. Ta pokonała jedną z nich, lecz drugi napastnik za pomocą specjalnych środków obezwładnił Martin i zabrał ją do samochodu. W tym czasie John ułożył plan, jak odzyskać porwane dzieci. Postanowił wypełnić kurczaka krwią Hugo i rzucić na niego specjalny urok, dzięki któremu Lamasztu widziałaby go jako kolejne dziecko. Te jednak w ofierze musiała złożyć kobieta, więc Anne Marie zgodziła się na to poświęcenie. Kiedy tylko wiedźma chwyciła przynętę, Hugo niespodziewanie ruszył za nią w gonitwę, próbując ją zastrzelić. W ostatnim momencie zespół zatrzymał mężczyznę i sami w trójkę udali się do kanałów, aby odnaleźć niemowlęta.

Invunche attack John Constantine (2)

Anne strzela do Johna

W kanałach rozdzielili się, aby nie pozwolić Lamasztu uciec. Po niedługich poszukiwaniach John i Anne znaleźli dzieci i je zabrali, lecz przeszkodziła im w tym wiedźma, która dowiedziała się o przynęcie i była wściekła. Constantine użył podobizny Pazuzu, aby odesłać Lamasztu do Piekieł, dowiadując się przy tym jej powiązania z Brujería. Po chwili spotkali się z Chasem, któremu John oddał dziecko i opuścił katakumby. Nagle egzorcysta i Anne Marie usłyszeli dziwny krzyk, którym okazał się być Invunche. Mężczyzna nie widział żadnej normalniej drogi ucieczki, więc zakonnica chwyciła broń i postrzeliła byłego przyjaciela, aby zyskać na czasie i uciec z ostatnim dzieckiem. Odniosła się do słów Constantine’a, że żadna cena nie jest za wysoka, jeśli można uratować niewinną osobę. Zadana mu rana była na tyle poważna, że zaczął on się wykrwawiać, przyciągając do siebie demona.

Obsada Edytuj

Ścieżka dźwiękowa Edytuj

  • „Dirty Talk” – Monahan
    Zed Martin ma wizję o Eddim na randce z nim.
    Monahan - Dirty Talk

Ciekawostki Edytuj

  • Manny nie pojawił się w odcinku, jednakże jego nazwisko pojawiło się w napisach końcowych.

Zobacz też Edytuj