FANDOM


The Flash Reborn” – siedemdziesiąty odcinek serialu „Flash”, który wchodzi w skład czwartego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 10 października 2017 roku na kanale The CW. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.

Opis Edytuj

Kiedy Barry przebywa w Mocy Prędkości, Iris, Vibe, Kid Flash oraz detektyw West zajmują się ochroną Central City. Potężny złoczyńca niespodziewanie atakuje miasto, więc Cisco postanawia spróbować uwolnić Allena z wymiaru szybkości. Sprinter który powraca, nie jest tym samym chłopakiem, którego wszyscy znali.

Scenariusz Edytuj

Drawing Uwaga! Streszczenie zawarte w tej sekcji może być niekompletne!

Obsada Edytuj

Cytaty Edytuj

FAQ Uwaga! Cytaty i dialogi zawarte w tej sekcji mogą być niedostępne!

Ciekawostki Edytuj

  • Oryginalny tytuł odcinka odnosi się do serii komiksów DC Comics – „The Flash: Rebith”, w której to Barry Allen powrócił po dwudziestu latach ze Speed Force.
  • Wydarzenia z tego odcinka mają miejsce 6 miesięcy po epizodzie „Finish Line”.
  • Wally nazywa Samuroida Kurosawą, nawiązując tym samym do słynnego japońskiego reżysera, Akira Kurosawy.
  • Cisco Ramon nazywa Samuroida „Soul Eaterem”, odnosząc się do anime pod tym samym tytułem. Niedługo później określa go mianem „Samuraja Jackassa”, nawiązując do serialu animowanego „Samuraj Jack”.
  • Opisując modyfikacje wprowadzone w Prędkościowej Bazooce, Cisco zacytował Hana Solo z „Gwiezdnych wojen”.
  • Żeby obudzić Barry’ego ze śpiączki, Cisco i Caitlin puszczają mu utwór „Poker Face” Lady Gagi, powtarzając sekwencje budzenia Allena z pilotażowego odcinka.
  • Ramon sugeruje, że Barry po wyjściu z Mocy Prędkości może znać odpowiedzi na „życie, wszechświat i wszystko”, odnosząc się do słynnego cytatu z filmu i noweli „Autostopem przez Galaktykę”.
  • „Excelsior” używane przez Cisco jest słynnym hasłem Stana Lee – jednego z twórców Marvela.
  • Słowa wypowiadane przez Barry’ego podczas ujrzenia swoich przyjaciół: „Wyskoki sądzie jestem niewinny, nie zrobiłem tego. Nikogo nie zabiłem...” nawiązują do momentów widzianych przez Allena podczas podróży w czasie w odcinku „Wystarczająco szybki”.

Zobacz też Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.