FANDOM


Susan Williams – reporterka Kanału 52, która próbowała rozwiązać zagadkę burmistrza Star City.

Osobowość Edytuj

Susan jest dociekliwą, odważną i pomysłową kobietą, potrafiącą zrobić wszystko i wykorzystuje każdą możliwą sytuację, aby mieć materiał do wiadomości. Często stara zachować się pozory miłej i przyjaznej reporterki, co pokazała podczas pierwszego spotkania z Theą. Kiedy jednak poznała bliżej swój cel – Olivera Queena, dała mu szansę na sprostowanie swoich czynów. Tym samym utworzyła się między nimi relacja, przez którą zaczęli się spotykać i wspierać w ciężkich dla siebie chwilach.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

 • Poliglota – Susan potrafi biegle posługiwać się kilkoma językami. Swoim ojczystym, jak i francuskim.

Biografia Edytuj

Prowokacja burmistrza Edytuj

Susan Williams first meet Thea Queen (2)

Spotkanie z Theą

Prowadząc serwis informacyjny dla Kanału 52, Susan poinformowała o niespodziewanym wyborze przez burmistrza zastępcy, którego miejsce zajął Quentin Lance – były detektyw i kapitan policji. Kiedy znacznie później przygotowywała się do kolejnego występu w telewizji, odwiedziła ją Thea Queen, która chciała sprostować wcześniej przedstawioną przez kobietę sytuację z ratusza. Dziewczyna wspomniała, że Lance nie został jeszcze mianowany, a cała decyzja z nim związana wyszła od niej samej. Susan obiecała przedstawić tę sytuację poprawnie i w następnym serwisie informacyjnym oczerniła Queena, zaznaczając, że nie kontroluje on tego, co dzieje się w administracji. Z tego powodu Oliver zaprosił dziennikarzy do ratusza, w tym Williams i oficjalnie ogłosił Quentina zastępcą burmistrza. Kiedy Susan zamierzała opuścić budynek, zatrzymała ją Thea, która zagroziła kobiecie, że ta nigdy nie przekroczy progów ratusza[1].

Jakiś czas później Susan „robiła za cień” radnego Kullensa na spotkaniu z burmistrzem na temat podziału Star City. Kobieta przed oficjalną rozmową przywitała się z Oliverem, przyznając się, że niektóre z jej słów w telewizji były nietrafne. Kullens uważał, że nie ma sensu jednoczyć miasta, kiedy tak wiele stref wewnętrznych pozostaje na wyłączność i chciał pozwolić na budowę większej ilości tańszych domów, aby dać ludziom szansę żyć od nowa. Mężczyzna był przeciwny podziałowi, ponieważ uważał, że kiedy pieniądze wchodzą do gry, to rodziny zostają wygryzione przez staromodnych kapitalistów. Wskazał jako przykład rodzinę Olivera, która to dwadzieścia pięć lat temu zrezygnowała z tego pomysłu, gdyż wolała postawić na tym miejscu wieżowiec Queen Consolidated. Radny Kullens zaznaczył, że polityka jest sztuką rzeczywistości i nie może zmienić swojego głosu, wychodząc z pomieszczenia. Jakiś czas później burmistrz ponownie spotkał się z radnym, gdzie Queen zdradził, że Kullens sam był jednym z wcześniej wspomnianych staromodnych kapitalistów, którzy wypchnęli biednych na ulicę, ukrywając się za firmą fasadową. Oliver zaznaczył, że sprzeciw radnego wobec zmiany jest nie polityczny, zmuszając go tym samym do zmiany głosu. Po spotkaniu burmistrz udał się na rozmowę z Susan, gdzie kobieta przyznała, że zauważyła w mężczyźnie zmianę, a jej ataki były spowodowane tym, że chciała udowodnić społeczeństwu, że miasto może przez niego ucierpieć. Na jego prośbę Williams postanowiła nie atakować mężczyzny przez miesiąc, dając mu tym samym swój osobisty numer telefonu i wychodząc z uśmiechem z budynku. Znacznie później spotkała się ze starym przyjacielem Ianem, który wręczył reporterce zdjęcie z Rosji z 2011 roku, na którym widnieje Queen, mimo że powinien spędzać wtedy czas na wyspie[2].

Przelotny romans Edytuj

Susan gives Oliver she number (5)

Susan w telewizji

Kilka dni później Susan prowadziła wywiad z Oliverem na temat zmian w mieście i założenia ACU. Po konwersacji wyraziła zaskoczenie ze zmiany w mężczyźnie, co jej zaimponowało, a także zaproponowała mu zadzwonienie do niej. Kiedy w kolejnych tygodniach w Star City szalał Prometeusz, Susan zauważyła, że Oliver ponownie się załamuje i nie nadąża ze swoimi obowiązkami, więc zaprosiła go do baru. Mężczyzna zjawił się tam późnym wieczorem i otwarcie rozmawiał z dziennikarką o swoich problemach, starając się nie zdradzić swojej tajemnicy[3].

Susan i Olivera zaczęło łączyć więcej, więc burmistrz zaprosił dziennikarkę na bożonarodzeniowe przyjęcie w ratuszu. Jakiś czas później, kiedy Zielona Strzała zamordował porwanego detektywa przebranego przez Prometeusza udał się załamany w nocy to kobiety, szukając u niej wsparcia. Nie zdradzał szczegółów, aby ta nie dowiedziała się o jego sekretnej tożsamości, jednakże zdradził, że ktoś z jego przeszłości powiedział mu, że rujnuje życie każdego, z kim się zetknął. Kobieta nie do końca rozumiała powagę sytuacji i przyjęła całą sprawę z uśmiechem na twarzy, częstując Olivera rosyjską wódką[4].

Susan and Oliver sleep together first time

Wspólne romantyczne chwile

Susan odwiedziła Queena w biurze na chwilę przed konferencją, kiedy do pomieszczenia wszedł Quentin Lance. Dziewczyna była zdumiona i zanim zdążyła zapytać o wywiad, mężczyzna zgodził się odpowiedzieć jej później na kilka pytań. Po konferencji, na której Oliver podziękował Adrianowi za pomocą w wyciągnięciu Johna z więzienia, Susan zamierzała dowiedzieć się czegoś od prokuratora okręgowego, jednak ten pozostawił tematy bez komentarza. Kilka godzin później Williams przeprowadziła wywiad z byłym kapitanem policji, który wyszedł według niego dość spokojnie i miło. Po tym wszystkim Oliver spotkał się z Susan w jej mieszkaniu, gdzie przespali się ze sobą, a po romantycznych chwilach kobieta zaczęła wypytywać o tatuaże burmistrza. Następnie spotkała się z Ianem, który powiedział o swoim odkryciu, iż w momencie, kiedy Queen był w Rosji, pojawił się też tam zakapturzony łucznik[5].

Susan odwiedziła Olivera z samego rana w ratuszu, gdzie chciał mu zadać bardzo ważne pytanie: czy jest Zieloną Strzałą. Mężczyzna powiedział, że tak co wprawiło dziennikarkę w osłupienie. Po chwili Queen stwierdził, że żartował, myśląc, iż ukochana się z niego naśmiewa. Zaraz po tym dyskusja się skończyła, gdyż burmistrz musiał udać się na pile spotkanie. Tego samego dnia, kilka godzin później Susan ponownie odwiedziła ukochanego w ratuszu, gdzie powiedziała mu, że utraciła pracę i została oskarżona o plagiaty. Dodała, iż nic takiego wcześniej się jej nie przydarzyło, dopóki nie przedstawiła Oliverowi swojej teorii na temat jego podwójnego życia. Queen nie potrafił wytłumaczyć się ukochanej, przez co ta opuściła jego biuro z płaczem[6].

Adrian and Susan dangerous conversation

Niebezpieczna rozmowa

Kiedy burmistrz został oskarżony o ukrycie zabójstwa detektywa Malone przez Zieloną Strzałę i wokół jego osoby zrobiło się głośno, kobieta próbowała dowiedzieć się czegoś więcej, aby napisać o tym na blogu, kiedy spotkała się z Oliverem. Ten przeprosił za to, co się stało i postanowił pomóc to odkręcić, lecz była dziennikarka nie słuchała i odeszła. Jakiś czas później Susan została przywrócona na swoje stanowisko, gdyż anonimowy haker, który na nią doniósł, wycofał swoje oskarżenia. Z tego też powodu Williams odwiedziła Queena w ratuszu, gdzie podziękował mu za wszystko i uwierzyła, że nie miał z tą sprawą nic wspólnego. Kiedy następnie chciała wrócić samochodem do domu, zatrzymał ją Adrian Chase, który poprosił o pilną rozmowę, dziwnie się zachowując i uniemożliwiając kobiecie wejście do pojazdu[7].

W praktyce Adrian porwał Susan i torturował ją, aby mieć haka na Olivera. Kiedy nadszedł odpowiedni moment, Chase umieścił przywiązaną do krzesła dziennikarkę w windzie opuszczonego budynku. Zielona Strzała ją uwolnił i kazał uciec, po czym przejął ją Quentin Lance i zaprowadził na komisariat. Tam jednak napotkali na swojej drodze Adriana, który uniemożliwił im złożenie zeznań, sugerując, iż jest w żałobie po utracie żony. Zaznaczył też, że zamordował ją łucznik, a Olivera teraz nie można znaleźć, chcąc tym samym uświadomić im, że wszelkie działania w stronę policji mogą się źle skończyć[8].

Skutki poznania prawdy Edytuj

Oliver breaks with Susan

Bolesne zerwanie

Kiedy Susan dowiedziała się, że Oliver wrócił po tygodniowym przetrzymywaniu przez Simona Morrisona, odwiedziła mężczyznę w ratuszu. Próbowała przekonać go do powiedzenia prawdy policji, aby wszczęli oni dochodzenie, lecz miała obawy, że tak dowiedzą się o Zielonej Strzale. Rozmyślenia dziennikarki przerwał Queen, który wyraźnie zaznaczył, że to koniec ich związku, zrywając z nią głównie z obawy przed Prometeuszem. Wyznał, że niepotrzebnie wciągał ją w swój chory świat, po czym powrócił do pracy[9].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

 1. A Matter of Trust
 2. Human Target
 3. So It Begins
 4. Vigilante
 5. What We Leave Behind
 6. Bratva
 7. The Sin-Eater
 8. Fighting Fire With Fire
 9. Checkmate
 10. Disbanded

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, Susan Williams była reporterką małego magazynu, podczas którego pisania została przydzielona do odkrycia tajemnicy Jacka Jordana, który miał zostać wybrany jako pełnomocnik prawny miasta. Jej historia była mocno związana z historią Hala Jordana jak i całej jego rodziny, zwłaszcza brata Jima.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „A Matter of Trust” wyemitowany 19 października 2016 roku.
 2. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Human Target” wyemitowany 2 listopada 2016 roku.
 3. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „So It Begins” wyemitowany 9 listopada 2016 roku.
 4. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Vigilante” wyemitowany 16 listopada 2016 roku.
 5. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Bratva” wyemitowany 8 lutego 2017 roku.
 6. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Sin-Eater” wyemitowany 22 lutego 2017 roku.
 7. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fighting Fire With Fire” wyemitowany 1 marca 2017 roku.
 8. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Checkmate” wyemitowany 15 marca 2017 roku.
 9. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Disbanded” wyemitowany 29 marca 2017 roku.

Zobacz też Edytuj