FANDOM


Stub.svg Ta strona jest zaledwie zalążkiem artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go korzystając z odpowiedniego wzoru.

Kara Danvers – (Kara Zor-El) kosmitka z innej planety, a także asystentka Cat Grant w CatCo Worldwide Media oraz sojuszniczka D.E.O.. Używa swojego alter ego do ratowania National City przed różnymi zagrożeniami, przywdziewając wtedy strój bohaterki, którą nazywa się Supergirl.

Osobowość Edytuj

Kara jest miłą, opiekuńczą, bezinteresowną i inteligentną kobietą, która ma silne poczucie sprawiedliwości i honoru. Mimo to, kiedy popełnia błędny, czuje się winna i ukazuję skruchę za swoje czyny. Ze względu na bycie nowym superbohaterem, Kara nie ma pewności, czy jest dobra w tym, co robi. Ona również jest zapalczywa, przez co jej uczucia często zaburzają racjonalny osąd.

Umiejętności Edytuj

Supergirl and Flash fight on Silver Banshee and Livewire (4).png

Nadludzka siła Supergirl

  • Nadludzka siła – Supergirl może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
  • Nadludzka wytrzymałość – Supergirl jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
  • Superszybkość – dzięki swojemu kosmicznemu DNA, Kara potrafi poruszać się z niesamowitą prędkością.
  • Lot – dzięki swojemu kosmicznemu DNA, Kara potrafi latać z niesamowitą prędkością.
  • Super słuch – dzięki swojemu kosmicznemu DNA, Kara posiada super słuch, który pozwala jej słyszeć dokładnie dźwięki, które są generowane nawet kilka kilometrów dalej.
  • Lodowy oddech – dzięki swojemu kosmicznemu DNA, Kara posiada lodowy oddech, który może zamrażać przeciwników.
  • Laserowy wzrok – dzięki swojemu kosmicznemu DNA, Kara może generować wiązki laserowe ze swoich oczu.

Biografia Edytuj

Spotkanie Flasha Edytuj

Supergirl frist meet Flash (2).png

Kara uratowana przez Flasha

Supergirl rozmawiała z Winnem w D.E.O., kiedy laborantka badała Siobhan Smythe i jej niezidentyfikowane zdolności. Doktorka wypuściła pacjentek i oznajmiła bohaterce, że jej umiejętności nie pochodzą z kosmosu i może to być najzwyklejszy cud. Jakiś czas później Kara dostarczyła Cat Grant babeczki, z których wynikła rozmowa o Jamesie. Prezeska CatCo Worldwide Media wytłumaczyła asystentce, że fotograf musi poczuć zazdrość, aby ją zauważył. Następnie Siobhan odwiedziła firmę i użyła swoich zdolności, aby wyrzucić Karę przez okno. Kiedy dziewczyna spadała, uratował ją i zaniósł spory kawałek dalej zamaskowany bohater. Danvers podziękował za pomoc, po czym wzniosła się w górę, chcąc wrócić do firmy. Lecąc na niebie, ponownie zauważyła swojego bohatera, więc postanowiła się o nim więcej dowiedzieć. Mężczyzna wyraźnie nie znał Supergirl, podobnie jak kobieta Flasha, Atoma, Czarnego Kanarka, Zielonej Strzały, Zooma czy Firestorma. Chłopak wyraźnie poczuł się zawiedziony z tego powodu i ściągnął maskę, po czym przedstawił się jako Barry Allen – najszybszy człowiek na świecie.

Oboje udali się do kryjówki, gdzie Allen zauważył, że na tej Ziemi jest Central City, ale nie ma S.T.A.R. Labs i jego przyjaciół. Po chwili przyszli James i Winn, którym Kara przedstawiła nowego przyjaciela. Naukowiec wyjaśnił teorię wieloświatów i przedstawił wyraźnie, że jest z innej Ziemi. Następnie Kara z przyjaciółmi udali się do biura Cat, która chciał dowiedzieć się więcej o „smudze”. Po krótkiej, a zarazem niezręcznej rozmowie, Grant chciała na osobności pogadać z asystentką. Zauważyła bowiem, że dzięki nowemu znajomemu James czuje się o nią zazdrosny, co zdziwiło lekko Danvers. Kilka godzin później Kara dostała wiadomość, że Livewire uciekła z celi, więc postanowiła rozporządzić ewakuacje szefowej i jej dzieciom. Kobieta jednak się nie zgodziła, więc dziewczyna zamierzała zacząć działać. Poprosiła Barry'ego o pomoc w uchwyceniu przestępcy, po czym pomogła mu wrócić na jego Ziemię. W czwórkę udali się do bazy D.E.O., gdzie spotkali Lucy Lane. Supergirl przedstawiła załodze Barry'ego, po czym udali się do laboratorium, gdzie wspólnymi siłami stworzyli skrypt namierzający wroga. Kiedy udali się do opuszczonego magazynu, zgodnie z programem odnaleźli wroga. Rozpoczęła się walka, jednak podczas niej pojawiła się Siobhan jako Silver Banshee, która swoimi dźwiękami zraniła czuły słuch bohaterki. Herosi postanowili się wycofać, gdyż nie spodziewali się walki z dwiema przeciwniczkami.

Supergirl and Flash fight on Silver Banshee and Livewire (7).png

Supergirl ratuje helikopter

Powróciwszy do CatCo Worldwide Media, Barry wytłumaczył Karze, jak to jest być bohaterem. Zaznaczył też, że czasami dla dobra ogółu trzeba przystopować. Następnie udali się do D.E.O., gdzie stworzyli słuchawki przeciw Silver Banshee, kiedy to dowiedzieli się, że przestępczynie porwały Cat Grant. Chcąc ja uratować, udali się do parku, gdzie rozpoczęła się walka. Kiedy Livewire chciała zniszczyć helikopter, Supergirl zatrzymała energię, poważnie się raniąc. Ludzie widząc jej czyn, postanowili stanąć w obronie bohaterki. Livewire chciała jednak zakończyć je żywot, jednakże woda z węża strażackiego spowodowała porażenie jej, jak i również jej sojuszniczki. Po chwili do leżącej Supergirl podszedł strażak, który wyciągnął rękę i powiedział, że teraz była ich kolej, aby oni ją uratowali. Po powrocie do CatCo Worldwide Media, Cat zdradziła Karze, Jamesowi i Winnowi, że od początku wiedziała o tym, że to Allen jest Flashem. Wszystko przez jego upieranie się przy pseudonimie i nagłe pojawienie oraz nagłe zniknięcie.

Kara następnie w kostiumie Supergirl udała się pomóc Flashowi w powrocie na jego Ziemię. Zdecydowali, że po tym, jak się rozbiegną, dziewczyna wyżuci go z całej siły do przodu. Po krótkiej motywującej rozmowie i pożegnaniu przystąpili do działania. Zgodnie z planem portal się otworzył, a Barry został przeniesiony na swoja wersje planety.

Powstrzymanie inwazji Edytuj

Supergirl meet other heroes with E-1 (2).png

Spotkanie innych bohaterów

Kiedy Kara wróciła do mieszkania, spotkała w nim Barry'ego i Cisco, którzy kilkukrotnie próbowali dostać się na Ziemię-38, aby poprosić Kryptoniankę o pomoc. Dziewczyna zgodziła się pomóc i przeniosła się wraz ze znajomymi na Ziemię-1 do hangaru. Tam czekali już inni bohaterowie z drużyny Zielonej Strzały, drużyny Flasha i drużyny legend, którym Supergirl się przedstawiła i pokazała, co potrafi. Po przejściu do omówienia celu misji, jakim jest odparcie ataku Dominatorów, mściciele zaczęli trenować z Karą, aby wiedzieć, jak postępować w przypadku walki z cudzoziemcami. Sprawy jednak dość szybko uległy zmianie, kiedy Barry przyznał się przyjaciołom, że stworzył linię czasu nazywaną „Flashpoint” i chcąc odwrócić jej efekt, zmienił wiele rzeczy. Herosi przestali ufać sprinterowi i postanowili odbić prezydenta z rąk wroga samodzielnie, a Kara ufając w dalszym ciągu Allenowi, postanowiła wesprzeć resztę za jego prośbą. Na miejscu okazało się, że wróg zastawił pułapkę i przejął kontrolę nad umysłami bohaterów, doprowadzając tym samym do zaatakowania przez nich S.T.A.R. Labs. Supergirl walczyła z Flashem, który z pomocą pozostałych członków zespołu zlikwidował urządzenie kontrolujące, podążając za jego sygnałem. Tym samym bohaterowie odzyskali kontrolę nad sobą i przeprosili Barry'ego, że przestali mu ufać. Właśnie wtedy Sara, Ray, Thea, John i Oliver zostali przeteleportowani kosmicznym promieniem w nieznane miejsce.

Kiedy drużyna Zielonej Strzały próbowała zdobyć jedno urządzenie z Van Horn Industries, Supergirl wraz z Flashem zdecydowali się pomóc. Wild Dog był temu przeciwny, gdyż widział zagrożenie w supermocach, kiedy to doszło do konfrontacji z Cyberwoman. Kiedy Rene znalazł się w opałach, Supergirl i Flash uratowali go i ogłuszyli kobietę. Wtedy mężczyzna zrozumiał, że popełnił błąd i nie każda osoba posiadająca nadludzkie zdolności jest zła, zaznaczając tym samym, że cieszy się, iż są tacy ludzie jak oni.

All heroes fight with Dominators (2).png

Walka z Dominatorami

Kiedy bohaterowie uwolnili się ze statku wroga, postanowili dowiedzieć się dokładnie, czego Dominatorzy chcą i w tym celu część udała się na spotkanie z kosmitami podczas ich pierwszego ataku w 1951 roku, a reszta miała spotkać się z panią prezydent. Queen jednak nie pozwolił Karze wziąć udziału w misji, zaznaczając, że w obecnych okolicznościach nie może jej zaufać, a boi się tego, czemu nie może ufać. To zdenerwowało dziewczynę, jednakże posłuchała mężczyzny i została w hangarze. Po jakimś czasie Barry zamierzał oddać się w ręce kosmitów, wiedząc, że to jedyny sposób na zatrzymanie inwazji, jednak przyjaciele na to nie pozwolili. Kiedy Biały Kanarek z Firestormem starali się zatrzymać bombę, Supergirl wraz z innymi bohaterami mierzyła się na dachu jednego z wieżowców z kosmitami. Gdy ci ujrzeli, że ich plan legł w gruzach, zaczęli się wycofywać. Po tym wszystkim, nowa pani prezydent – Susan Brayden okrzyknęła bohaterów jako wsparcie dla wojska, a po całej uroczystości wszyscy świętowali wygraną. Kiedy Nate zauważył Smitha, z pomocą Kary wygonił go z hangaru, a następnie dziewczyna otrzymała od Cisco eksplorator międzywymiarowy, dzięki któremu ta mogła przenosić się na Ziemię-1, otwierając mały wyłom. Po pożegnaniu dziewczyna przetestowała urządzenie, wracając do swojego świata.

Występy Edytuj

SupergirlEdytuj

FlashEdytuj

ArrowEdytuj

Legends of TomorrowEdytuj

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Kara Danvers znana była jako Supergirl. Była starszą kuzynką Supermana, która to miała go chronić na Ziemi. Z powodu usterki, dotarła na planetę znacznie później i to Superman ją chronił.

Zobacz też Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Zobacz inne wiki!

Losowa wiki