FANDOM


Ikona (świat realny) Ikony (Arrow) Ikony (Flash) Ikony (Vixen) Ikony (Legends of Tomorrow)

Stephen Amell – kanadyjski aktor, który wcielił się w rolę Olivera Queena w serialu „Arrow”. Zagrał też tę samą postać w kilku odcinkach serialu „Flash”, „Vixen” i „Legends of Tomorrow”. Wcielił się również w alternatywną przyszłą wersję Olivera Queena, która wystąpiła w serialu „Legends of Tomorrow”.

Biografia Edytuj

Stephen Amell urodził się 8 maja 1981 roku w Toronto. Już jako nastolatek zaczął myśleć o aktorstwie, a pierwszy występ telewizyjny miał miejsce w serialu „Queer as Folk”, w którym wcielił się w instruktora spinningu. Kolejne dziewięć lat pozwoliły mu się wybić na mniej i bardziej znanych serialach. Stacja The CW zwróciła na niego uwagę, gdy Stephen zagrał rolę Brada w serialu „Pamiętniki wampirów”.

Dzięki castingom stacji telewizyjnej The CW, Stephen Amell otrzymał możliwość wcielenia się następujące postacie:

Podczas wyemitowania pilotażowego odcinka serialu, błyskawicznie stał się on bardzo popularny. Zaczął on zbierać pozytywne opinie odbiorców, a oglądalność rosła. Dzięki temu, Stephen stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych kanadyjskich aktorów.

Ciekawostki Edytuj

Zobacz też Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Zobacz inne wiki!

Losowa wiki