FANDOM


Zoom chce twojej śmierci!
Shay Lamden, „Moc Firestroma

Shay Lamdenmeta-człowiek posiadający fizyczne cechy człowieka, jak i rekina, przez co został nazwany King Sharkiem.

Osobowość Edytuj

Shay Lamden jest niezrównoważonym człowiekiem, który poprzez swoje meta-ludzkie kompetencje zaczął polować i zjadać ludzi. Cechuje go niezwykła agresja, narcyzm, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych. Nie ma dla niego granic i uważa siebie za niepokonanego i niezwyciężonego, przez co jest gotowy zrobić wszystko.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Man-Shark fight with Patty Spivot (1)

Wytrzymałość King Shark

 • Nadludzka siła – Shay Lamden posiada zwiększoną siłę, dzięki czemu jest niezwykle silnym przeciwnikiem.
 • Nadludzka wytrzymałość – Shay Lamden posiada zwiększoną wytrzymałość, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymałym przeciwnikiem. Shay Lamden potrzebuje do życia wody, przez co poza nią może przebywać przez bardzo krótki okres.
 • Kondycja fizyczna – posiadając fizyczne cechy rekina, Shay Lamden posiada niezwykłą kondycje fizyczną i potrafi szybko pływać na głębokich głębokościach.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Shay Lamden został przetransportowany przez Zooma z Ziemi-2 na Ziemię-1, aby ten zabił Flasha. W przeciwnym wypadku nie trafi z powrotem do swojego domu[1].

Wypełnienie celu Edytuj

Man-Shark fight with The Flash (5)

Walka z Flashem

King Shark zauważył Flasha obserwującego Patty Spivot w CC Jitters. Chwycił superbohatera za głowę i powiedział, że Zoom chce jego śmierci. Otworzył paszczę i kiedy miał ugryźć meta-człowieka, policjantka zaczęła do niego bezskutecznie strzelać i nakazała mu przestać. Shay wyrzucił Flasha i zaczął iść w kierunku kobiety. Kiedy miał ją zaatakować, zakapturzony Harrison Wells strzelił do niego z skradzionej broni z Mercury Labs, tym samym pozornie zabił go[2].

W rzeczywistości Shay był nieprzytomny i w takim stanie został aresztowany przez A.R.G.U.S. i potajemnie przewieziony do akwarium. Amanda Waller planowała stworzyć z meta-człowieka niebezpiecznego członka drużyny samobójców, jednak plan ten zmarł wraz z Waller. Pewnego razu podczas pory karmienia, strażnicy wyłączyli laserową siatkę, co Shay wykorzystał jako dobry sposób na ucieczkę. Udało mu się wyśledzić Flasha, którego wyczuł w domu Westów. Nagle na ulicy pojawił się sprinter, którego przestępca zaatakował i znokautował. Kiedy chciał go wykończyć, przybył A.R.G.U.S., przed którym udało się mu uciec. Następnie drużyna Flasha wspólnie z agentami rządowej organizacji utworzyli pułapkę na King Sharka. Wróg dał się nabrać, ale środki uspokajające znajdujące się w manekinie nie zadziałały. W końcu udało mu się zmierzyć na otwartej przestrzeni wodnej z bohaterem. King Shark dawał z siebie wszystko, jednak został trafiony piorunem sprintera, co spowodowało jego ogłuszenie. Zaraz po tym został wyłowiony i ponownie przechwycony przez A.R.G.U.S.[1]

King Shark defend Dominators energy in A.R.G.U.S.

Pilnowanie kosmicznej technologii

W maju 2017 roku King Shark pilnował źródła mocy Dominatorów w placówce A.R.G.U.S.[3], kiedy to przy jego celi zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Meta-człowiek zrozumiał, że ktoś próbuje się dostać do środka, gdy nagle do celi wleciało jakieś małe urządzenie generujące zimno i usypiające bestię. Gdy po chwili się obudził, dostrzegł Leonarda Snarta, którego próbował zaatakować. Drzwi się otworzył i mężczyzna starał się uciec, lecz King Shark go chwycił i próbował przeciągnąć do siebie. Drzwi się jednak zamknęły w odpowiednim czasie, odcinając meta-człowiekowi rękę. Ta po chwili odrosła, a bestia zobaczyła przez okno w celi Flasha, co ją zdenerwowało[4].

King Shark w nieznany sposób wydostał się z własnej celi i wyszedł na ulice Central City, które zaczął dewastować. Na jego drodze stanął Flash, który pokonał potwora w krótkiej, ale intensywnej walce[5].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

 1. Moc Firestroma
 2. King Shark
 3. Przyczyna i skutek
 4. Infantino Street

SupergirlEdytuj

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 1

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, King Shark posiadał fizyczne cechy człowieka i rekina, dzięki czemu w szereg jego kompetencji wchodziła zwiększona siła, zwiększona wytrzymałość i umiejętność pływania. Jego ojcem był Chondrakha – bóg wszystkich rekinów, natomiast matką była zwykła kobieta.

Galeria Edytuj

Grafiki promocyjne Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „King Shark” wyemitowany 23 lutego 2016 roku.
 2. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Moc Firestroma” wyemitowany 27 października 2015 roku.
 3. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Przyczyna i skutek” wyemitowany 9 maja 2017 roku.
 4. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Infantino Street” wyemitowany 16 maja 2017 roku.
 5. Trzeci sezon serialu „Supergirl”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 1” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.

Zobacz też Edytuj