FANDOM


Ronnie Raymond (zm. w lutym 2016 roku) – meta-człowiek, który łącząc się z Martinem Steinem, staje się przestępcą zwanym Deathstormem.

Osobowość Edytuj

Ronnie jest niezrównoważonym człowiekiem, który zaczął zajmować się przestępstwami z nieznanych przyczyn. Cechuje go niezwykła podejrzliwość, nawet do współpracowników, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych. Jest niezwykle zakochany w Caitlin Snow i stara się nie dopuścić, aby stała jej się jakakolwiek krzywda. Mimo wszystko pracuje on dla Pogłosa i można zauważyć, że podobnie jak inni, bardzo boi się jego niebezpiecznych umiejętności.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Deathstorm last fight Flash and death (1)

Kule ognia Deathstorma

  • Nadludzka siła – jako Deathstorm, Ronnie posiada zwiększoną siłę, dzięki czemu jest niezwykle silnym przeciwnikiem.
  • Nadludzka wytrzymałość – jako Deathstorm, Ronnie posiada zwiększoną wytrzymałość, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymałym przeciwnikiem.
  • Pirokineza – Ronnie jest w stanie produkować energie jądrową w postaci ognia z ciała. Wszystko dzięki charakterystycznej jądrowej transmutacji obu organizmów Deathstorm. Struktura komórkowa matrycy Deathstorm może zostać zdestabilizowana przez promieniowanie jonizujące, które tymczasowo wyłącza uprawnienia Deathstorma. W takim przypadku Martin i Ronnie nie rozdzielą się, ale ich kompetencje zostaną anulowane.
  • Lot – dzięki umiejętności generowania energii jądrowej w postaci ognia, Deathstorm jest w stanie latać z niezwykle szybką prędkością.
  • Psychiczne połączenie – Ronnie potrafi psychicznie kontaktować się z Martinem Steinem i słyszy jego „bezcielesny głos”. Nawet wtedy, kiedy mężczyźni są rozdzieleni, ich powiązanie pozwala im na organiczną komunikację wrażeń i emocji.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Ronnie podczas wybuchu akceleratora cząsteczek połączył się na poziomie komórkowym z Martin Steinem, stając się tym samym przestępcą znanym jako Deathstrom. Udało mu się w pełni przejąć moc, nie wypuszczając nigdy profesora. Po pewnym czasie Ronnie związał się z Killer Frost i wspólnie zaczęli działać na szkodę miasta, pracując dla Pogłosa[1].

Miłosne skutki Edytuj

Deathstorm and Killer Frost frist fight on Flash (4)

Pierwsza przegrana walka z Flashem

Ronnie wraz z Caitlin pozbywali się ludzi przechodzących przez wyłomy, kiedy to w poszukiwaniu jednego z „wyłomiarzy”, udali się do Jitterbugs. Tam Deathstorm zranił piosenkarza, co sprawiło, że poszukiwany się ukazał. Walka przeniosła się na zewnątrz, jednak sprinter odbił kulę ognia w kierunku Killer Frost, raniąc ją tym samym. Ronnie będąc wściekłym na przeciwnika, zabrał żonę i uciekł. Jakiś czas później ich kryjówkę odwiedzili detektyw West, Floyd Lawton i Cisco Ramon. Po krótkiej konwersacji i poznaniu Pogłosa, rozpoczęła się kolejna walka, ponownie z udziałem Flasha. Deathstorm będąc złym na bohatera, że Caitlin została zraniona, zaczął ranić sprintera. Po chwili przybył Zoom, który zabił przestępcę, widząc, co zrobił Flashowi[1].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Witamy na Ziemi-2

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, nieznany człowiek znany był jako Deathstorm, który posiadał umiejętność tworzenia wybuchów jądrowych, dzięki matrycy Deathstorm. Był niezwykle niebezpiecznym przestępcą, o wiele silniejszym od Firestorma.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Witamy na Ziemi-2” wyemitowany 9 lutego 2016 roku.

Zobacz też Edytuj