FANDOM


Netflix – amerykańska internetowa wypożyczalnia filmów i seriali, która emituje seriale „Arrow”, „Flash”, „Supergirl” i „Legends of Tomorrow” w polskiej wersji językowej.

Historia Edytuj

Netflix jest największą, internetową wypożyczalnią filmów na świecie, oferującą za stałą opłatą wypożyczanie filmów poprzez media strumieniowe. To właśnie dla platformy Netflix rozpoczęła się międzynarodowa emisja serialu „Arrow” w różnych językach.

Netflix został założony w 1997 roku z siedzibą w Los Gatos w Kalifornii. Od 1998 roku firma zaczęła oferować wypożyczenia płyt DVD za pośrednictwem poczty, a 25 lutego 2007 roku firma ogłosiła, że dostarczyła już miliard płyt DVD do swoich klientów. Ten sukces doprowadził do tego, że w 2007 roku Netflix rozszerzył swoją działalność o media strumieniowe, zachowując wypożyczalnię DVD i Blu-ray. Od września 2016 roku dostępny jest w języku polskim – jednakże nie wszystkie materiały udostępniane w Polsce posiadają polską wersję językową, co ma się zmienić wraz z rozwojem platformy.

Ciekawostki Edytuj

Zobacz też Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.