FANDOM


Ikona (świat realny)
Wikipedia Ta strona zawiera treści z Wikipedii na licencji CC-BY-SA 3.0. Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

NBC – amerykańska sieć telewizyjna, dla której rozpoczęła się produkcja serialu „Constantine”.

Historia Edytuj

National Broadcasting Company jest amerykańską siecią telewizyjną z siedzibą w Rockefeller Center w Nowym Jorku. Jest częścią medialnego koncernu NBCUniversal, która dostarcza audycji ponad 200 amerykańskim stacjom telewizyjnym. Właściciel sieci, NBCUniversal, od 2011 roku należy w 51% do firmy Comcast, zaś 49% nadal do GE. NBC jest czasami nazywana Peacock Network, w związku z jej logiem, symbolizującym pawia. To właśnie dla kanału NBC rozpoczęła się produkcja serialu „Constantine”.

NBC jest dostępna w około 112 milionach odbiorników w USA, 98,6% z nich to telewizory. NBC posiada 10 własnych stacji i około 200 afirmacji w Stanach Zjednoczonych i innych terytoriach tego kraju. W roku 2003 obecna od 1926 roku nazwa właściciela sieci, „National Broadcasting Company” została zmieniona na „NBC Universal”. Poprzedziło to fuzję z Vivendi Universal w 2004 roku. NBC okazjonalnie używa swojej pierwotnej nazwy, np. w trakcie Macy's Thanksgiving Day Parade.

NBC posiada sieć kanałów lokalnych, które najczęściej nie są własnością NBC, lecz lokalnych struktur medialnych. W wielu stanach USA jest nadawanych kilka stacji nadający program sieci, w Polsce natomiast NBC zastępuje kanał Universal Channel, który rozpoczął emisję serialu „Arrow” w Polsce.

Ciekawostki Edytuj

  • National Broadcasting Company pierwotnie było amerykańską siecią radiową.
  • Logo NBC to paw z sześcioma kolorowymi piórami symbolizującymi sześć części NBC w czasie wprowadzenia tego loga na rynek: News (Informacje), Sports (Sport), Entertaiment (Rozrywka), Stations (Kanały), Network (Sieć) i Productions (Produkcja).

Zobacz też Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Zobacz inne wiki!

Losowa wiki