FANDOM


Melissa Marie Benoist – amerykańska aktorka, która wcieliła się w rolę Kary Danvers i Kary Zor-El w serialach „Supergirl”, „Flash”, „Arrow” oraz „Legends of Tomorrow”.

Biografia Edytuj

Melissa Benoist urodziła się 4 października 1988 roku w Littleton, w Kolorado. Wychowywała się z czterema siostrami i trzema braćmi. W 2007 roku ukończyła Arapahoe High School – szkołę średnią w Centennial. W 2008 zadebiutowała jako aktorka filmowa i pojawiła się w dramacie „Tennessee”. Wcześniej odnosiła sukcesy na scenach teatralnych, gdzie grała między innymi małą Brigittę w „Dźwiękach muzyki”. Większą sławę zapewniła jej rola w serialu „Glee”, w którym to w latach 2012-2014 wcieliła się w Marley Rose.

Dzięki castingom stacji telewizyjnej CBS, Melissa Benoist otrzymała możliwość wcielenia się następujące postacie:

Ciekawostki Edytuj

  • Melissa od 2012 roku związana jest z aktorem Blakiem Jennerem, poznanym na planie serialu „Glee”. Od 11 lipca 2013 są zaręczeni, a ślub wzięli w 2015 roku.

Zobacz też Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.