FANDOM


Ishmael Gregor (zm. w 2012 roku) – ojciec mafii sołncewskiej, który prowadził nierówny sojusz z Konstantinem Kovarem, za co zapłacił życiem.

Osobowość Edytuj

Ishmael wydaje się być odważnym i stanowczym mężczyzną, niepoddającym się po pierwszej porażce. Lubi wyrażać własne zdanie, nie zważając na ich konsekwencje. Posiadał szacunek członków mafii sołncewskiej, który zniknął wraz z zawarciem przymierza z Konstantinem Kovarem. Zdradzał braterstwo i zabierał większość zysków dla siebie, nie mówiąc o tym nikomu. Kiedy sytuacja zaczęła się sypać, Gregor przekupił większość członków braterstwa i wmówił im, że Queen, Knyazev i Viktor zdradzili ich, doprowadzając tym samym do swojej śmierci.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

 • Ekspert w walce wręcz – Ishmael niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz.
 • Ekspert w walce bronią – Ishmael potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.

Biografia Edytuj

Przymierze z wrogiem Edytuj

Ishmael Gregor first meet Oliver Queen (1)

Spotkanie z Anatolym

Ishmael przybył do Cafe Lyublyu, zaraz po tym, jak Konstantin Kovar nakazał swoim ludziom rozstrzelać bar. Mężczyzna szybko dostrzegł Olivera Queena, którego nazwał „amerykańskim szczeniakiem przygarniętym przez Anatoly’ego Knyazeva”. Gregor następnie dał znać, że zna historię Queena, gdyż bez tego nie pozwoliłby dołączyć mu do braterstwa. Następnie dał chłopakowi do zrozumienia, że ponownie będzie musiał wcielić się w rolę bogatego i rozpieszczonego playboya, aby zinfiltrował kasyno Kovara i wysadził je w powietrze[1].

W rzeczywistości, Ishmael i Kovar przeprowadzili transakcję, w której to mafia sołncewska dostaje cześć zysków z kasyna mężczyzny. Gregor odwiedził później Konstantina, widząc jak ten okłada Olivera Queena. Nie był rozwścieczony, jednak przypomniał o ich umowie, zaznaczają tym samym, że jeśli ten zabije amerykańca, to potrąci to z jego pensji[2].

Ishmael Gregor torture Oliver Queen (3)

Torturowanie Queena

Zdenerwowany Gregor zabrał Olivera do piwnicy, gdzie usłyszał z ust Olivera, że jego sprzymierzenie z Kovarem doprowadzi do rozpadu mafii sołncewskiej. Wyśmiał mężczyznę, że kiedy miał okazję, nie wrócił do domu — do ukochanej, tylko chciał stać się innym człowiekiem i trafił tutaj. Zaproponował mu zaprzysiężenie lojalności, lecz Queen wybrał śmierć. Tortury przerwały strzały dochodzące z góry, więc Ishmael wysłał ludzi, aby sprawdzili sytuacji. Nie do końca wiedział, co się dzieje, więc chwycił Queena i ukrył się za nim. Nagle na schodach pojawiła się pewna kobieta, która unieruchomiła Gregora i uratowała Olivera[3].

Po ucieczce Olivera Ishamael kazał pobić winnemu wszystkiego Anatoly’ego, który trafił do szpitala. Tam jednak na każdym kroku bacznie obserwowali go ludzie Gregora, których zadaniem było dokończyć robotę. Queen, który w tym czasie odwiedzał przyjaciela, postanowił pomóc mu uciec, jednak po drodze rozpoczęła się strzelanina. Kiedy mężczyźni znaleźli się na przegranej pozycji, pojawił się Ishamael, który zaproponował Knyazevowi układ – jeśli Oliver się podda, Anatoly może przeżyje. Amerykaniec wykorzystał całą sytuację, aby pozbyć się większości ludzi wroga, jednak sam Gregory też postanowił działać i podszedł do chowającego się rannego Knazeva, któremu zagroził bronią[4].

Prawda wyszła na jaw Edytuj

Ishmael Gregor betray Bratva

Przyznanie się do zdrady

Viktor wspierał Gregora podczas jego spotkania z Anatolym i Oliverem, podczas którego mężczyźni, chcąc uchronić się przed śmiercią, poprosili o użycie prawa „Sproß-dopros”, które pozwala członkom braterstwa na spędzenie ostatnich godzin na zamknięciu swoich spraw. Mimo nacisku Ishmaela Viktor pozwolił im zabawić się ten ostatni raz. Ku zdziwieniu wszystkich na ostatecznym spotkaniu, na którym dwójka miała być zamordowana, Queen przyniósł dowód na to, że Gregor bierze od Kovara więcej pieniędzy i trzyma je tylko dla siebie. To zaskoczyło wielu braci, którzy zdecydowali się zagłosować raz jeszcze, przy czym teraz znaczna większość wraz z Viktorem poparła stronę Anatoly’ego. Ubolewając nad zmianą wydarzeń, Gregor otworzył ogień w kierunku zwolenników Knyazeva i Viktora[5].

Ogień szybko wymordował sporą część przedstawicieli braterstwa, a sam Gregor zdołał uciec, pozostawiając Viktora wraz z Queenem i Anatolym żywych. Zaraz po tym incydencie udał się na lodowisko, gdzie wmówił wielu członkom mafii, iż ich braterstwo zostało zdradzone. Niedługo po tym rozpoczęła się kolejna wymiana ognia, a sam Gregor oberwał strzałą w pierś. Widząc, że za łukiem kryje się Queen, powiedział, iż zabijając go, stanie się taki sam, jak on. Mściciel jednak nie posłuchał i wyciągnął wcześniej wbitą strzałę z wroga, pozwalając mu się wykrwawić[6].

Gregor's funeral

Pogrzeb Gregora

Mocno ranny Ishmael został zabrany do baru, gdzie Oliver, Anatoly i Viktor starali się wyciągnąć z niego informacje na temat tego, co mówił w momencie, gdy łucznik go postrzelił. Queen nie mając cierpliwości, zamierzał torturować mężczyznę, ale Knyazev go odciągnął od tego pomysłu. Gregor powiedział, że gdyby braterstwo wiedziało, co nadciąga, chciałoby, aby Kovar ich oszczędził. Po tych słowach Ishmael zmarł, a niedługo po tym braterstwo urządziło mu pogrzeb z wybraniem na zastępstwo Gregora nowego pakhana, jakim został Knyazev[7].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

 1. So It Begins
 2. Vigilante
 3. Who Are You?
 4. The Sin-Eater
 5. Fighting Fire With Fire
 6. Checkmate
 7. Kapiushon

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „So It Begins” wyemitowany 9 listopada 2016 roku.
 2. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Vigilante” wyemitowany 16 listopada 2016 roku.
 3. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Who Are You?” wyemitowany 25 stycznia 2017 roku.
 4. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Sin-Eater” wyemitowany 22 lutego 2017 roku.
 5. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fighting Fire With Fire” wyemitowany 1 marca 2017 roku.
 6. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Checkmate” wyemitowany 15 marca 2017 roku.
 7. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kapiushon” wyemitowany 22 marca 2017 roku.

Zobacz też Edytuj