FANDOM


Iris Ann West-Allen (ur. 24 czerwca 1989) – dziennikarka w Central City Picture News, była kelnerka w CC Jitters i absolwentka psychologii. Jest także córką Joe i Francine Westów, starszą siostrą Wally Westa i najlepszą przyjaciółką oraz żoną Barry'ego Allena, z którym związała się po śmierci byłego narzeczonego, Eddiego Thawne'a.

Życie Iris było zagrożone przez istnienie potężnego sprintera, Savitara, który miał w przyszłości zabić dziewczynę. W rzeczywistości wróg był pozostałością czasu Barry'ego, która cudem przeżyła i postanowiła bohaterowi wszystko odebrać. Ostatecznie drużyna Flasha pokonała wroga, a Iris przeżyła dzięki poświęceniu H.R. Wellsa. Chcąc uczcić jego pamięć, wymazała Savitara z istnienia.

Osobowość Edytuj

Iris jest uroczą, miłą i solidarną kobietą, uwielbiającą pomagać innym, zwłaszcza najbliższym. Jest niezywkle intyuicyjna i ma wrodzoną ciekawość, dumę i bywa zainteresowana fantastycznymi wydarzeniami, które dzieją się w Central City. Pokazała to głównie w stosunku do Flasha, kiedy ten pojawił się w mieście. Po zostaniu reporterką, postanowiła jeszcze bardziej przyłożyć się do śledztw dotyczących meta-ludzi i tajemnicy Harrisona Wellsa oraz S.T.A.R. Labs. Iris bywa dość uparta i wierna swojej moralności, nie zważając na zdanie innych. Uwielbia zajmować się ryzykownymi sprawami, co nauczyło ją nie wahać się podejmowania trudnych decyzji w krótkim czasie.

Kiedy Iris dowiedziała się, że Barry jest Flashem, a ojciec i narzeczony ukrywali ten fakt przed nią, poczuła się rozczarowana i zdradzona. Kiedy w końcu udało jej się pozbierać i pozbyć negatywnych uczuć, postanowiła wspierać zespół. Iris od dziecka starała się dbać o Barry'ego, traktując go jak prawdziwego brata, a wszystko przez to, że rozumiała przez co ten przeszedł. Mimo takiej inteligencji w młodym wieku, przez te wszystkie lata dziewczyna nie mogła dostrzec, że chłopak czuje do niej coś więcej, dopóki ten jej osobiście tego nie powiedział. Mimo to sama nie potrafiła powiedzieć mu, że go kocha, lecz w obliczu zagrożenia spowodowanego tsunami Marka Mardona ona również wyjawiła prawdę.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

 • Ekspert w walce wręcz – Iris jest biegłym wojownikiem walki wręcz, znającym sztuki samoobrony.
 • Ekspert w walce bronią – Iris potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej. Od dzieciństwa była uczona przez Joe, który jako policjant uważał, że to jej się kiedyś przyda.
 • Kondycja fizyczna – Iris jest młodą, wysportowaną osobą, posiadającą bardzo dobrą kondycję. Pokazała to, kiedy zapędziła Zombie-Girdera do S.T.A.R. Labs.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Young Iris covering for Barry

Młoda Iris przy lekcjach

Iris urodziła się 24 czerwca 1989 w rodzinie Joe i Francine Westów w Central City[1].

Gdy Iris była bardzo młoda Francine prawie przedawkowała narkotyki, podczas gdy Joe był w pracy. Francine zemdlała i zostawiła otwartą kuchenkę, zmusiło to Iris do zadzwonienia po policję i Straż Pożarna fire and Iris was almost killed; as she was standing in front of the flames when Joe and his partner finally reached her, but the pair managed to get both Iris and her mother to safety. Iris tłumiła te wspomnienia, a gdy pytała co stało się z mamą odpowiadał jej, że zginęła, ale w rzeczywistości, rodzice nie chcieli by dorastała w świecie, w którym myśli, że została porzucona. Joe i Iris nie wiedzieli, że Francine była w ciąży kiedy i ich opuściła. Dzieckiem był Wally West.[2]

Kiedy Barry miał 11 lat, 18 marca 2000 roku jego mama została zamordowana przez Reverse-Flasha a jego tata został wrobiony w morderstwo. Barry został adoptowany przez Joe i Iris. Chłopak próbował uciec, a Iris mu pozwoliła i przysięgła, że nie powie tacie gdzie.[3]

W szkole Iris poznała Barry'ego Allena i zostali przyjaciółmi, Barry był w niej zakochany, ale nie miał jej tego powiedzieć podczas dzieciństwa. Inny chłopak - Tony Woodward, także się w niej podkochiwał i bił Barry'ego. Iris też miała te same uczucia do Allena, ale oboje o tym nie wiedzieli, Zarówno rodzice Iris, jak i Barry byli dobrze poinformowani o związku między ich dziećmi.[3]

Po tym jak Barry zapadł w śpiączkę, Iris zaczęła go regularnie odwiedzać.[4]

Kiedy Iris dowiedziała się, że Barry jest Flashem, a ojciec i narzeczony ukrywali ten fakt przed nią, poczuła się rozczarowana i zdradzona. Kiedy w końcu udało jej się pozbierać i pozbyć negatywnych uczuć, postanowiła wspierać zespół. Iris od dziecka starała się dbać o Barry'ego, traktując go jak prawdziwego brata, a wszystko przez to, że rozumiała przez co ten przeszedł. Mimo takiej inteligencji w młodym wieku, przez te wszystkie lata dziewczyna nie mogła dostrzec, że chłopak czuje do niej coś więcej, dopóki ten jej osobiście tego nie powiedział. Mimo to sama nie potrafiła powiedzieć mu, że go kocha, lecz w obliczu zagrożenia spowodowanego tsunami Marka Mardona ona również wyjawiła prawdę.[4]

Stub Informacje zawarte w tej sekcji mogą być nieaktualne. Jeśli możesz, popraw je.

Występy Edytuj

FlashEdytuj

 1. Pilot
 2. Najszybszy człowiek na świecie
 3. Rzeczy, przed którymi nie uciekniesz
 4. Po złej stronie
 5. Plastik
 6. Narodziny Flasha
 7. Awaria prądu
 8. Flash kontra Arrow
 9. Człowiek w żółtym kombinezonie
 10. Zemsta złoczyńców
 11. Dźwięk i wściekłość
 12. Szaleję za tobą
 13. Chodząca bomba atomowa
 14. Opad promieniotwórczy
 15. Nie w porę
 16. Czas złoczyńców
 17. Tricksterzy
 18. Wszyscy razem!
 19. Kim jest Harrison Wells?
 20. Pułapka
 21. Grodd
 22. Niebezpieczne lotnisko
 23. Wystarczająco szybki
 24. Człowiek, który uratował Central City
 25. Flash z dwóch światów
 26. Co za rodzinka!
 27. Moc Firestroma
 28. Ciemność i światło
 29. Zoom wkracza do gry
 30. Goryle atakują
 31. Legends of Today
 32. Biec, by się zatrzymać
 33. Energia potencjalna
 34. Reverse-Flash powraca
 35. Jeszcze szybciej
 36. Witamy na Ziemi-2
 37. Ucieczka z Ziemi-2
 38. King Shark
 39. Trajektoria
 40. Skok w przeszłość
 41. Przeciwko Zoomowi
 42. Powrót do normalności
 43. Rupture
 44. Zbiegły dinozaur
 45. Niepokonany
 46. Najważniejszy wyścig
 47. Flashpoint
 48. Paradox
 49. Magenta
 50. The New Rogues
 51. Monster
 52. Shade
 53. Killer Frost
 54. Invasion!
 55. The Present
 56. Borrowing Problems From The Future
 57. Dead or Alive
 58. Untouchable
 59. Attack on Gorilla City
 60. Attack on Central City
 61. The Wrath of Savitar
 62. Into the Speed Force
 63. Duet
 64. Abra Kadabra
 65. The Once and Future Flash
 66. I Know Who You Are
 67. Cause and Effect
 68. Infantino Street
 69. Finish Line
 70. The Flash Reborn
 71. Mixed Signals
 72. Luck Be A Lady
 73. Elongated Journey Into Night
 74. Girls Night Out
 75. When Harry Met Harry...
 76. Therefore I Am
 77. Kryzys na Ziemi-X: część 3
 78. Don't Run

SupergirlEdytuj

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 1

ArrowEdytuj

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 2

Legends of TomorrowEdytuj

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 4

Ciekawostki Edytuj

Przypisy Edytuj

 1. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „The Once and Future Flash” wyemitowany 25 kwietnia 2017 roku.
 2. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Biec, by się zatrzymać” wyemitowany 8 grudnia 2015 roku.
 3. 3,0 3,1 Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Najszybszy człowiek na świecie” wyemitowany 14 października 2014 roku.
 4. 4,0 4,1 Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Pułapka” wyemitowany 28 kwietnia 2015 roku.

Zobacz też Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.