FANDOM


Ricardo Diaz – kryminalista z podziemia Star City, boss narkotykowy, który jest odpowiedzialny za produkcję sterydu zwiększającego sprawność bojową i koncentrację. Z powodu swoich występków został okrzyknięty przez policję pseudonimem Dragon.

Osobowość Edytuj

Ricardo jest szanowanym, spokojnym, ale drażliwym człowiekiem robiącym w niebezpiecznym biznesie. Zdaje sobie sprawę, że może być celem zarówno policji, jak i innych przestępców, więc każde swoje działanie planuje z wyprzedzeniem, dzięki czemu od kilku lat jest nieuchwytny. Uwielbia przynależeć do czegoś i jest zawsze temu całkowicie oddany, będąc zarazem w stu procentach gotowym, aby się temu poświęcić. Mimo częstego zachowywania spokoju Diaz w krytycznych momentach wykazuje się agresją i jest zdfolny do szalonych rzeczy, co pokazał, niszcząc zapasy sterydu, aby nie wpadł w ręce mścicieli.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Ricardo Diaz niszczy własne laboratorium (3)

Zdolności strzeleckie Dragona

 • Ekspert w walce wręcz – Ricardo jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby pokonać wielu przeciwników w krótkim odstępie czasu.
 • Ekspert w walce bronią – Ricardo niejednokrotnie pokazał, że potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
 • Kondycja fizyczna – Ricardo regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycję fizyczną.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Ricardo, potrzebując porządnego fundamentu pod swoje plany dotyczące przejęcia Star City, 1 lutego 2017 roku wynajął Karla Iscove do zabójstwa Owena Posta – syna haktywisty Caydena, zabijając później samego najemnika. Przewidział bowiem reakcję mężczyzny na stratę bliskiego, który tym samym przygotowałby miasto Star City do przejęcia przez niego samego. Przerobił również filmik z zabójstwa na taki wyglądający, jakby to sam Zielona Strzała zabił młodzieńca. Nieco później wypuścił zdjęcie Olivera Queena w kostiumie Zielonej Strzały, wzbudzając kontrowersje i podejrzenia w stronę burmistrza[1].

Podwaliny pod własny biznes Edytuj

Ricardo Diaz niszczy własne laboratorium (1)

Ricardo testuje steryd

Ricardo kierował w Star City narkotykowym biznesem, będąc tym samym odpowiedzialnym za produkcję i sprzedaż sterydu zwiększającego sprawność bojową i koncentrację. Po pewnym czasie wysłał swoich ludzi, aby zdobyli wojskową wersję drukarki 3D, lecz jego zespół został pokonany przez mścicieli. Dragon zdołał jednak uciec, zanim bohaterowie go złapali. Niedługo po tym odwiedził go niejaki John Diggle, który odwiedził producenta sterydu, mając nadzieję na dostanie dodatkowej porcji. Kryminalista nie dał mężczyźnie tego, co chciał, mówiąc, iż musi uważać, gdyż nie posiada jeszcze pozwolenia Agencji Żywności i Leków. Tej samej nocy Diaz ponownie poprowadził ludzi po wojskową drukarkę 3D, tym razem z działu biologicznego Palmer Technologies, lecz ponownie został zaatakowany przez mścicieli. Przed ucieczką zdołał postrzelić Zieloną Strzałę. Niedługo po tym Diaz sprawdzał postępy w swoim laboratorium, kiedy do budynku wtargnęli bohaterowie. Ricardo nie chcąc, aby produkt wpadł w niepowołane ręce, spalił wszystko, skutecznie zbiegając z pożaru[2].

Kilka dni później Ricardo dołączył do spotkania drużyny Caydena Jamesa w kryjówce, z której na monitorach oglądali rozpad zespołu mścicieli w bunkrze[3].

Drużyna Caydena Jamesa zdobywa port Bertinellich (5)

Diaz zabija ostatniego Bertinelliego

Diaz wraz z Caydenem i Laurel odwiedził Jerry'ego Bertinelliego, do którego przestępcy mieli propozycję. Chcieli bowiem, aby przemyślał sprawę sprzedania im portu – ostatniej rzeczy należącej do rodziny Bertinellich. Oczekując nieco później na odpowiedź w opuszczonym hangarze, zaatakował ich Zielona Strzała. Łucznik nie spodziewał się, że Cayden posiada liczne wsparcie i zdecydował się uciec, aby uniknąć walki. Kilka godzin później nadszedł moment transakcji z Bertinellim, z którym przestępcy spotkali się w jego porcie. Tam również pojawił się łucznik, który współpracował z Jerrym. Kryminaliści okazali się jednak sprytniejsi, ponownie prowokując bohatera do ucieczki i zabijając Bertinelliego[4].

Członkowie drużyny Jamesa podejrzewali Vincenta Sobela o zamordowanie Shecka, lecz ten nie przyznawał się do tego faktu. Dopiero kilka godzin później Cayden przejrzał sojusznika i z pomocą Anatoly'ego porwał go, a następnie wspólnie z Diazem torturował. Chcąc podpuścić obie drużyny mścicieli w pułapkę, poszukiwana przez nich bomba została przewieziona w inne miejsce, a sam Vigilante ostatecznie został zamordowany przez Czarną Syrenę[5].

Realizacja celu Edytuj

Ricardo Diaz morduje Caydena Jamesa (2)

Diaz zabija Caydena Jamesa

Cayden planował aktywacje bomby późnym wieczorem, więc oficjalnie zakończył współpracę z sojusznikami, którym obiecał transport z miasta i przelanie pieniędzy na ich konta bankowe. Jako że obiecany pojazd się nie pojawił, przestępcy postanowili wydostać się ze Star City na własną rękę. Gdy Diaz uciekał, Mister Terrific i Wild Dog złapali go, i podobnie jak pannę Lance oraz Knazeva zaprowadzili do Caydena, który otrzymał nowe fakty dotyczące zabójstwa jego syna. Uważał bowiem, iż uczynił to ktoś z zespołu, więc namówił mścicieli na łapaninę byłych sojuszników, grożąc aktywacją bomby. Na miejscu Laurel, chcąc zdenerwować Caydena, przyznała się do zabicia jego syna i podeszła do niego, zaczynając go obrażać. Ten wiedząc, iż kobieta kłamie, spoliczkował ją, nie zdając sobie sprawy, iż aktywator bomby zakłóca działanie obroży blokującej meta-geny. Tym samym Laurel udało się uwolnić i narobić bałaganu, ogłuszając Caydena i pozwalając pozostałym uciec. W pościg za Diazem ruszył Spartan, lecz kryminalista zdołał mu uciec. Kiedy James został aresztowany i trafił do pokoju przesłuchań na komendzie, Ricardo wykorzystał fakt, iż opłaca kapitan Hill i odwiedził hakera. Przyznał, że wszystkie jego działania były sprowokowane przez jego osobę, a potrzebował kogoś do przygotowania miasta do przejęcia. Następnie wbił nóż w szyję Caydena, zdradził mu, że to on stoi za zabójstwem Owena Posta i wyszedł, pozwalając mężczyźnie się wykrwawić[1].

Diaz przedstawił cały swój plan Anatoly'emu, który ochoczo dla pieniędzy postanowił współpracować z gangsterem, organizując spotkanie z Czarną Syreną na jego polecenie. W tym czasie Ricardo trenował z nowymi wojownikami, którzy będą zasilali szeregi jego zespołu. Gdy dostrzegł Laurel, był zły, że tak go zdradziła i chciała uciekać, lecz rozumiał, że boi się Dinah Drake. Uważał, że zdoła się nią zająć w swoim czasie i opowiedział o swoich planach, co jej się spodobało. Niedługo później Ricardo sam zajął się torturowaniem Roya Harpera, którego zamierzał użyć przeciwko Queenowi w sądzie. Harper był jednak nieugięty i wytrzymał do momentu przybycia mścicieli, którzy skutecznie odbili chłopaka. Ricardo miał przyjemność być schwytanym przez Zieloną Strzałę, ale ten nie mógł oddać go w ręce policji z powodu ustawy przeciw mścicielom, co skłoniło go do ucieczki bez Diaza[6].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

 1. Promises Kept
 2. Irreconcilable Differences
 3. Divided
 4. All for Nothing
 5. The Devil's Greatest Trick
 6. Doppelgänger

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, Ricardo Diaz jest zbrodniarzem i mistrzem sztuk walk zamieszkującym Seattle, który był odpowiedzialny za założenie Longbow Hunters. Po zmianach związanych z The New 52, mężczyzna został nazwany Richardem Dragonem.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Devil's Greatest Trick” wyemitowany 8 lutego 2018 roku.
 2. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Promises Kept” wyemitowany 16 listopada 2017 roku.
 3. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Irreconcilable Differences” wyemitowany 7 grudnia 2017 roku.
 4. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Divided” wyemitowany 18 stycznia 2018 roku.
 5. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „All for Nothing” wyemitowany 1 lutego 2018 roku.
 6. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Doppelgänger” wyemitowany 8 marca 2018 roku.

Zobacz też Edytuj