FANDOM


Dinah Drakemeta-człowiek oraz była detektyw policji, która zaginęła po wybuchu akceleratora cząsteczek. Po spotkaniu z łucznikiem dołączyła do jego drużyny rekrutów i wspólnie przyczynili się do zmniejszenia wskaźnika przestępczości w Star City. Niedługo po tym zaczęła pracować jako detektyw tutejszego oddziału policji.

Podczas ostatecznej walki z Prometeuszem, ładunki C4 porozmieszczane po całej wyspie zostały aktywowane przed tym, jak wszyscy zdążyli ją opuścić. Dinah udało się przeżyć i wciąż działała w drużynie jako obrońca Star City.

Osobowość Edytuj

Nim została poddana nieludzkim torturom i była świadkiem śmierci swojego zawodowego, jak i życiowego partnera, Vincenta Sobela, Dinah była szczęśliwą i beztroską osobą, troszczącą się o najbliższych i będącą oddana pracy. Chcąc ochronić rodzinę i przyjaciół, kobieta poszła na tyle daleko, że zmieniła swoje imię i nazwisko. Śmierć ukochanego na tyle zmieniła kobietę, że postanowiła ona nie wracać do dawnego życia i za wszelką cenę chciała pomścić partnera, jednocześnie chroniąc po drodze potrzebujących pomocy. Kobieta przy tym ukrywała się i była uznana za zaginioną, co pozwoliło jej bezpiecznie podróżować po kraju i śledzić Seana Sonusa, ostatecznie go zabijając. Czyn ten jednak nie dał spokoju Dinah i nie czuła się z tym dobrze, jednak miała pewność, że na ulicach jest jeden zabójca mniej.

Spotkanie z Zieloną Strzałą również było wydarzeniem, które znacznie wpłynęło na życie Drake. Wszystko przez to, że od śmieci Vincenta nie posiadała normalnego życia, a teraz oprócz działania w drużynie mścicieli, zaczęła ponownie pracować i odnalazła przyjaciół. Zaczęła się dogadywać niezwykle dobrze, a bliskich zyskała w Rene i Curtisie. Od początku działania jako mścicielka w Star City, Dinah nie posiadała pseudonimu, uważając, że nie jest gotowa na bycie Czarnym Kanarkiem. Dopiero kiedy znaleźli się w pułapce na Lian Yu, Quentin Lance zaczął nazywać ją tym kryptonimem.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Dinah Drake kill Declan Lin (1)

Zdolności soniczne Dinah

 • Soniczny krzyk – Dinah potrafi generować cienki, soniczny krzyk, który aktywuje się poprzez odpowiednie drgania strun głosowych. Tworzy wtedy fale dźwiękowe na tyle silne, że mogą rozbijać grube obiekty w drobny mak, a także potężnie ranić, a nawet zabijać przeciwników. Dinah może też osiągnąć ultradźwiękowe częstotliwości poza spektrum dźwiękowego, które mogą ogłuszyć człowieka, doprowadzając do jego nieprzytomności.

Zdolności Edytuj

 • Ekspert w walce wręcz – Dinah jest biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby walczyć z kilkoma przeciwnikami jednocześnie.
 • Ekspert w walce bronią – jako była policjantka, Dinah potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
 • Kondycja fizyczna – lata pościgów za przestępcami spowodowały, że Dinah posiada niezwykłą kondycję fizyczną. Regularnie angażuje się w intensywne treningi fizyczne, dzięki czemu jej zdolności się zwiększają.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

W 2013 roku Dinah działała jako tajny agent ukrywający się pod nazwiskiem Tiny Boland, a jej zadaniem było infiltrowanie działań Seana Sonusa. Kiedy mężczyzna odkrył, że kobieta była tajniakiem, torturował ją przez dwa tygodnie. Następnie Sean złapał jej partnera, Vincenta i zamierzał zamordować na jej oczach. W tym samym czasie akcelerator cząsteczek w S.T.A.R. Labs wybuchł, a fala ciemnej materii uderzyła we wszystkich obecnych w opuszczonym magazynie. W tym momencie Sonus przycisnął spust broni, zabijając detektywa Sobela, a Dinah z rozpaczy i żalu zaczęła krzyczeć, atakując tym samym mężczyznę nowymi zdolnościami[1].

Na celowniku mścicieli Edytuj

Tina Boland fight with thugs in bar (1)

Przyciągnięcie uwagi mężczyzn

Dinah spędzała czas w pubie w Hub City, kiedy za jej plecami dwóch mężczyzn wcześniej grających w bilarda zaczęło zaczepiać kelnerkę. Dziewczyna zareagowała i kazała im zająć się sobą, jednak ci nie wystraszyli się słów klientki. Dinah postanowiła wstać i za pomocą sonicznego krzyku wywaliła mężczyzn przez okno ku zdziwieniu innych klientów, po czym zadowolona z siebie opuściła lokal[2].

Dinah wpadła na trop Declana Lina i kiedy miała go zaatakować, przerwała jej drużyna Zielonej Strzały, która chciała rekrutować kobietę. Drake wyśmiała mścicieli, zaznaczyła, że działa sama i uciekła, a niedługo po tym złapała swój cel i zaczęła torturować go w swojej kryjówce, chcąc zdobyć od niego lokalizację Seana. Jej „przesłuchanie” zostało jednak przerwane przez mścicieli, co skutkowało zabiciem przestępcy. Ci ponownie chcieli rekrutować kobietę, jednak kiedy ludzie Declana zaatakowali, Dinah wykorzystała chwilę nieuwagi i uciekła. Zielona Strzała biegł za nią, aż w końcu ją zatrzymał, lecz Drake nie chciała dać za wygraną i rozproszyła łucznika sonicznym atakiem, po czym uciekła. Podczas kolejnego razu, drużyna przerwała konfrontacje Dinah z Sonusem, który jak się okazało, też posiadał nadprzyrodzone zdolności, dzięki którym ogłuszył kobietę. Dinah jednak w dalszym ciągu nie chciała współpracować z mścicielami, do momentu, kiedy Queen przedstawił jej się osobiście – bez maski. Wspólnie postanowili uchwycić Sonusa, jednak w kulminacyjnym momencie Drake zabiła mężczyznę, uznając, że właśnie tego chciałby Vin. Drużyna postanowiła puścić mimo wszystko kobietę wolno i powrócić do Star City, gdzie niedługo po tym Tina zdecydowała się dołączyć do drużyny, zdradzając, że tak naprawdę ma na imię Dinah Drake, a Boland było jej przykrywką[1].

Dinah and Oliver talk about kills in Russia

Szczera rozmowa z Queenem

Kiedy John Diggle opuścił więzienie, Dinah udała się wraz z drużyną do Rosji w poszukiwaniu generała Walkera. Już po wylądowaniu w kraju, na wstępie powitał zespół jeden z pakhanów mafii sołncewskiejAnatoly Knyazev, który był wściekły na Queena i kazał mu się wynosić. Po znalezieniu kryjówki, drużyna zadomowiła się na czas nieokreślony, próbując z pomocą Felicity odnaleźć cel. Ten jednak był nieosiągalny, więc informatyczka zabrała gdzieś Holta i Regana, zdobywając lokalizacje celu, który chciał opuścić kraj i sprzedać bombę. W tym czasie Dinah pomagała Oliverowi wykonać zadanie Anatoly'ego, aby ten wraz ze swoją organizacją mu pomógł. Po zebraniu się, na drodze generałowi stanęli mściciele z mafią sołncewską, którzy zatrzymali Walkera, a Ragman ograniczył destrukcję wybuchu urządzenia. Po aresztowaniu generała bohaterowie wrócili do Star City, wznawiając swoją krucjatę[3].

Dinah trenowała z Johnem w bunkrze, kiedy w ratuszu nieznany przestępca wywołał strzelaninę, raniąc i zabijając kilka osób. Dinah współpracując z drużyną, próbował dowiedzieć się, kim był napastnik, próbując jednocześnie przystosować do nowego życia. Kiedy sprawca został znaleziony i aresztowany, kobieta postanowiła wysłuchać rady Diggle'a i zakupiła mieszkanie, a następnie przystąpiła do policji. W tym samym czasie, po ostatnich wydarzeniach, burmistrz Queen na wiecu przed ratuszem ogłosił, że do życia weszło prawo pozwalające mieszkańcom Star City na używanie broni w celach samoobrony[4].

Dinah Drake again become policewoman

Mianowanie na policjanta

Kiedy z więziennego busa uciekły China White, Kupidyn i Liza Warner, celem drużyny było odnalezienie i uchwycenie kobiet. Gdy Mister Terrific wraz z Wild Dogiem pozyskiwali informacje na temat celu uciekinierek, Dinah przystąpiła do mianowania na policjanta w Departamencie Policji. Później z uzyskanych informacji okazało się, że kobiety chciały odnaleźć depozyt Tobiasa Churcha, który ukrył potężną liczbę gotówki na czarną godzinę. To przybliżyło znacznie mścicieli do uchwycenia kobiet, jednak na ich drodze stanął oddział ACU, który chciał zamknąć Zieloną Strzałę za zabójstwo detektywa Malone'a. Gdy w końcu udało się przekonać kapitana Pike'a do niewinności mściciela, bohaterowie odnaleźli depozyt Churcha i zjawili się tam równo z przestępcami. Na miejscu rozpoczęła się walka, którą mściciele mogli przegrać, gdyby nie interwencja ACU, która to złapała uciekinierki i wybaczyli łucznikowi na prośbę burmistrza Queena[5].

Dinah pełniła funkcję ochroniarza burmistrza Queena, po tym, jak na jaw wyszło zatajenie przez niego śmierci detektywa Malone z rąk Zielonej Strzały. Podczas podróży limuzyną zaatakował ich Vigilante, którego kobiecie udało się odrzucić w dal sonicznym krzykiem. Szybko jednak została obezwładniona, a sam mściciel został zmuszony do ucieczki przez przyjazd policji. Zaraz po tym Dinah badała miejsce zbrodni i odnalazła kawałek maski wojownika, który zamierzała dostarczyć swojej drużynie. Przeszkodził jej jednak w tym Adrian Chase, który uznał, że sam to zrobi. Mimo podejrzeń w jego stronę mężczyzna przyniósł materiał dowodowy na policje, skąd Drake go zabrała i zaniosła Felicity. Dzięki temu drużynie udało się powstrzymać Vigilante, kiedy ten chciał dokonać zamachu na Oliverze podczas jego przemowy przed ratuszem[6].

Zabójczy problem Edytuj

Team Green Arrow before fight with Prometheus

Przygotowania do konfrontacji

Kiedy okazało się, że pod maską Prometeusza kryje się prokurator okręgowy – Adrian Chase, drużyna została postawiona do pionu i próbowała przechytrzyć wroga, który wciąż był o krok przed nimi. Żadne działanie nie mogło doprowadzić ich do pozytywnego rezultatu, a wręcz przeciwnie – ciągle błądzili za przestępcą. W końcu dzięki Felicity odnaleźli trop prowadzący do porwanej dziennikarki, Susan Williams. Podążając za nim, natrafili na opuszczony budynek, w którym znajdowały się bomby. Kiedy odnaleźli poszukiwaną kobietę, Zielona Strzała zaczął walczyć z Prometeuszem. W tym czasie Mister Terrific starał się wyciągnąć Rene i Dinah za pomocą T-Sphere z zagruzowanego pomieszczenia. Kiedy wrócili do łucznika pomóc mu w walce, nie było po nim i przestępcy śladu, a pozostał jedynie jego łuk[7].

Kiedy Dinah dowiedziała się o tym, że Oliver zakończył działalność drużyny i zamknął przed przyjaciółmi bunkier, nie mogła pogodzić się z tym faktem. John jednak nie zamierzał zostawić miasta bez obrony, zwłaszcza wtedy, kiedy Prometeusz był na wolności. Zgodnie z planem, zespół starał się chronić Star City, a kiedy dostał informacje o kradzieży leków z pewnej firmy, udał się na miejsce. Tam ku zdziwieniu spotkali Knyazeva, który zdradził, iż do miasta został zaproszony i pozwolono mu na to. Jak się okazało, Queen zaprosił mafię sołncewską do miasta, aby ci zabili Morrisona. Diggle nie zamierzał na to pozwolić i pokierował zespół na ratunek przestępcy, niwelując działania braterstwa. Kiedy Curtis i Felicity zajmowali się czymś dla Helixa, próbując zdobyć dowód na to, że Chase to Prometeusz, reszta zespołu namówiła Olivera do powrotu do starych wartości i skutecznie powstrzymała braterstwo przed dalszą kradzieżą leków. Po tym wszystkim Holt i Smoak przynieśli nagranie ukazujące, że Adrian jest zabójcą, który następnie miało być dostarczone przez Dinah na policję. Wtedy też w bunkrze Oliver przeprosił zespół za swoje zachowanie, ukazując przebudowaną bazę ze stojakami na kostiumy nowych członków, mówiąc, iż wspólnie pokonają wroga. Zaraz po tym Dinah wraz z Quentinem udali się na komisariat, gdzie przedstawili zdobyty dowód, rozpoczynając tym samym pościg za przestępcą[8].

Dinah works with A.R.G.U.S

Współpraca z A.R.G.U.S.

Zespół współpracował z A.R.G.U.S. oraz policją, chcąc znaleźć poszukiwanego Adriana Chase'a. Natrafili na jego trop w kafejce internetowej, lecz ten okazał się być najzwyklejszym odwróceniem uwagi. Jakby tego było mało, jeden z agentów A.R.G.U.S. został zamordowany w nieznanych okolicznościach i bohaterowie za namową Lyli postanowili pomóc agencji w odnalezieniu sprawcy. Szybko się okazało, że za wszystkim stoi Helix a sama Felicity od początku o tym wiedziała, uważając, iż organizacja hakerów dąży do odnalezienia Chase'a za wszelką cenę, lecz wpierw muszą zdobyć Cayden James, którego porwał A.R.G.U.S. To doprowadziło do rozłamu w drużynie, która wykluczyła pannę Smoak z misji, uważając, iż tylko pomagając Lyli, mogą ruszyć naprzód ze śledztwem. Mimo starań Helix skutecznie odbił swojego człowieka, uniemożliwiając bohaterom pościg za nimi. Niedługo po tym hakerzy odtrącili Felicity, uważając, iż jej powiązania z A.R.G.U.S. i mścicielami jej zagrażają, a w ramach podziękowań za pomoc, zostało przekazane jej urządzenie opracowane przez Jamesa, które może wytropić człowieka na podstawie bicia jego serca[9].

Kiedy Felicity i Oliver przez długi czas nie dawali znaku życia, Curtis za prośbą drużyny udał się do bunkra, gdzie odkrył, że nie ma prądu. Tym samym domyślił się, iż przyjaciele zostali zamknięci właśnie tam. Zwołał zespół, któremu wytłumaczył, że Queenowi i Smoak powietrze skończy się za kilka godzin. Wspólnie starali się uratować przyjaciół poprzez szyb windy, lecz szybko okazało się, iż jest to niemożliwe, gdyż od dołu w ich stronę unosi się metan. W tym czasie Lyla dostarczyła z A.R.G.U.S. skopiowana wersję T-Sphere, co zdenerwowało zarówno twórcę, jak i Johna, który nie mógł zrozumieć poczynań swojej żony jako szefowej organizacji rządowej. Mimo to z pomocą urządzenia zespół dotarł do przyjaciół, których skutecznie udało się uratować. Za wydarzenie to został oskarżony Prometeusz, który chciał zatrzymać zespół, aby mieć okazję dostać się do syna Queena[10].

Narodziny Kanarka Edytuj

Wild Dog and Drake observe Derek Sampson

Obserwacja Sampsona

Zespół ponownie został postawiony do pionu, kiedy do biura Olivera została wysłana paczka z zabetonowanym szkieletem. Mściciele zrozumieli, że Prometeusz dalej z nimi pogrywa, a jakby tego było mało wszyscy przestępcy wsadzeni za kratki przez Adriana Chase'a zostali zwolnieni. Tym samym bohaterowie zmuszeni byli zająć się najgroźniejszymi z nich, skupiając się na Dereku Sampsonie. Po pewnym czasie zespół wpadł na trop Prometeusza, ale wpadł w pułapkę, przez co musiał odpuścić dilerowi. Dopiero później udało się zagonić obu przestępców w jedno miejsce i podczas gdy rekruci zajęli się Sampsonem, Zielona Strzała pokonał Prometeusza, przyczyniając się do jego aresztowania w A.R.G.U.S. Ciesząc się z faktu, że udało im się pokonać wroga, mściciele udali się świętować swoje zwycięstwo[11].

Po powrocie do domu Dinah została porwana podobnie jak Rene i przeniesiona do klasztoru na wyspie Lian Yu[12], gdzie drużyna Prometeusza przykuła ich łańcuchami. Po pewnym czasie dołączyli do nich John i Quentin, a niedługo po tym Oliver, który współpracując ze Slade'm przyniósł Drake urządzenie od Holta, pozwalające jej ponownie używać mocy. Tym sposobem wydostali się z łańcuchów, lecz krótko po tym byli zmuszeni stoczyć walkę z wieloma członkami drużyny Prometeusza. Po pozbyciu się większości z nich Oliver nakazał przyjaciołom udać się do samolotu i opuścić wyspę, kiedy on konfrontowałby się z samym Chase'm. Na miejscu okazało się, że pojazd jest uszkodzony, a ładunki C4 porozmieszczane są po całej wyspie. Nagle zostały aktywowane, niszcząc lokację, pozornie zabijając w wybuchu Dinah[13].

Black Siren and Black Canary fight in bunker (5)

Walka z Czarną Syreną

Dinah udało się przeżyć wybuch i przez kolejne miesiące działała wraz z drużyną w Star City, mierząc się między innymi z Alexem Faustem, którego ostatecznie udało się złapać. Ku ich zdziwieniu, Czarna Syrena współpracowała z mężczyzną, którego zadaniem było dać się pojmać. Tym samym zaatakowali komisariat, pozostawiając bohaterów w niepewności i z pytaniem, gdzie ponownie zaatakują. Mściciele namierzyli ciężarówkę przestępców, którą zaatakowali. W wyniku nieuwagi Spartana ucierpiał jednak Wild Dog, który trafił do szpitala z zapadniętymi płucami. Bohaterowi zdobyli plany ratusza, gdzie miało się odbyć wręczenie nagród kadetom z akademii policyjnej, którą obstawili jako potencjalny cel ataku. Ceremonia odbyła się jednak bez zarzutów, gdyż cała akcja była tylko zmyłką. Przestępcy bowiem zaatakowali bunkier, jednak atak udało się odeprzeć, a Czarna Syrena uciekła z prototypem T-Sphery[14].

Kiedy anonimowy osobnik przekazał w ręce kanału 52 zdjęcie Olivera w stroju Zielonej Strzały, Curtis i Felicity przez długi czas próbowali za pomocą najróżniejszych algorytmów odkryć pochodzenie pliku, jak i również miejsce, w którym zostało ono zrobione. Dinah tym czasem spędzała czas u boku Johna, wymuszając w końcu od niego informacje dotyczące rany, którą posiada. Okazało się, że jest niezdolny do walki i jakby tego było mało, w mieście pojawił się Anatoly Knyazev, który stanął na celowniku mścicieli. Po długich rozmyśleniach technikom udało się rozwiązać zagadkę, a także uratować zakładników z rąk wroga. Gdy było po wszystkim, wszelkie informacje przekazali telewizji, oczyszczając imię Olivera[15].

Dinah Drake dowiaduje się o ataku na firmę Korda

Śledztwo w Kord Industries

Niedługo po tym, jak miano Zielonej Strzały przejął John, zespół ścigał Alexa Fausta, który poprzednio zdołał im uciec. Skutecznie udało się go otoczyć i ogłuszyć, wsadzając za kratki. W bunkrze Diggle zdradził, że nie jest pewny, czy ich plan wypali, gdyż w końcu ktoś zauważy, że mściciel nie używa strzał. Po ataku tajemniczego zespołu na Kord Industries drużyna zaczęła szukać powiązań i odkryła zamiary niejakiej Onyx Adams i jej ludzi. Spodziewali się ataku na ciężarówkę Korda, więc postanowili go zabezpieczyć. Zespół został jednak łatwo pokonany, ładunek skradziony, a w wyniku niezdecydowania Diggle'a, ucierpiało kilka niewinnych ludzi. Mimo odmiennych zdań na temat lidera wszyscy mieli wciąż cel – zatrzymać przestępcę. Bohaterowie odkryli, że kolejnym celem ataku będzie Rob Reynolds, więc udali się do jego lokalizacji. Wspólnymi siłami udało im się pokonać przestępców, co później świętowali w bazie. Holt i Felicyty zdradzili, że pracowali za kuszą dla Johna, która strzelałaby strzałami i wręczyli mu Green Monstera[16].

Każdy z członków zespołu zajmował się własnymi sprawami, kiedy pojawił się problem w postaci tajemniczych i pozornie przypadkowych trzech ofiar Czarnej Syreny. Nie chcąc pozwolić na dalszą śmierć, Holt stworzył urządzenie potrafiące wyśledzić wroga wtedy, kiedy używa swoich zdolności. Tym sposobem namierzyli ją w starej kryjówce Helix, gdzie okazało się, że współpracuje z Caydenem Jamesem. W wyniku walki ucierpiała Alena, którą mściciele natychmiast przewieźli do szpitala. Jako że nie udało się złapać przestępców, zespół zaczął szukać powiązań między ofiarami złej Laurel. Każdą z nich łączyło nudne życie, które było przykrywką. W rzeczywistości byli oni ważnymi osobistościami pracującymi w Międzynarodowym Spisie Domen i mieli dostęp do wszystkich serwerów, na jaki składa się internet. Tym samym zrozumieli, że przestępcy chcą dostać się do serwerowni i zniszczyć internet. Natychmiast udali się na miejsce, gdzie zaczęli walczyć z wrogiem, który zdołał uciec. Ich akcja zakończyła się jednak częściowym powodzeniem, gdyż dzięki sprytowi Felicity udało się uratować sieć[17].

Powracająca przeszłość Edytuj

Vigilante rozmawia z Black Canary o przeszłości (3)

Rozmowa z Vincentem po latach

Dinah zatrzymała wracającą do domu radną Pollard, wręczając jej kilka ważnych dokumentów do podpisania. Czekając, dostrzegła odbijające się światło lunety w jednym z okien, natychmiast wywołując alarm snajperski i chroniąc Emily. Przekazała ten informacje zespołowi, którzy odkryli, że za wystrzelenie odpowiedzialny jest Vigilante. W związku z tym Dinah zaczęła obserwować Pollard z ukrycia, zauważając niedaleko niej późnym wieczorem mściciela. Natychmiast do niego podbiegła i gdy zobaczyła, że ten zamierza zaatakować, krzyknęła na niego, niszcząc jego wizjer. Poturbowany kryminalista ściągnął maskę, ukazując swoją tożsamość. Widok ten zaskoczył Dinah, która zastygła. Po niedługim czasie wróciła do bunkra, gdzie przedstawiła drużynie, iż pod maską Vigilante kryje się Vincent Sobel – były partner i chłopak Drake. Na podstawie zdobytej łuski bohaterowie namierzyli kryjówkę przestępcy, gdzie znajdowały się spore zapasy amunicji. Dinah nie mogła zrozumieć, dlaczego on to robi i czemu udawał martwego, rozładowując swoje emocje na treningu do momentu, kiedy Diggle zdradził, że Pollard będzie udzielała wywiadu dla kanału 52, gdzie nie będzie chroniona. Policjantka natychmiast się tam udała i rozstawiła swoich ludzi, podobnie jak agentka Watson agentów FBI. Gdy tylko światła zgasły, Dinah przebrała się i uratowała radną przed Vigilante. Ten chwilę później osłonił bohaterkę przed postrzałem policjanta, obrywając w głowę. Jego moce regeneracyjne natychmiast go uleczyły, co zdziwiło kobietę, która puściła go wolno, ukrywając ten fakt przed zespołem. Gdy wracała do domu, zatrzymała ją agentka Watson, która wyjawiła swoje przypuszczenia na temat tego, kto kryje się pod maską nowego Czarnego Kanarka[18].

Podczas nieobecności Olivera, zespół pod przywództwem Johna badał przestępczą szajkę, lecz jej dowódca zdołał zbiec. Jak się okazało dzięki staraniom Felicity, ich przeciwnikiem był Ricardo Diaz – człowiek znany pod kryptonimem Dragon, kryminalista, który nie ugnie się przed niczym. Bohaterowie próbowali go dorwać, eliminując większość jego ludzi, lecz ten ponownie zdołał zbiec, oddając kulkę w stronę Diggle'a. Po powrocie do kryjówki mściciele przemyśleli swoje działania i odkryli, że Diaz stoi za produkcją i sprzedażą sterydu zwiększającego zdolności bojowe oraz koncentracje. Dzięki informatorowi Johna bohaterowie zyskali adres jego laboratorium, gdzie ostatecznie się udali. Na ich nieszczęście wszystko zostało zniszczone, a Diaz po raz kolejny zdołał uciec. Po kilku godzinach Diggle zdecydował się wyznać przyjaciołom prawdę o tym, że zażywał specyfik Ricardo, ażeby pozbyć się drgań ręki, które nastąpiły w wyniku ran otrzymanych na Lian Yu. Zespół przyjął przeprosiny żołnierza, a Curtis zgodził się pomóc przyjacielowi w ten sam sposób, jak pomógł Smoak wstać z wózka inwalidzkiego[19].

Dinah pyta Olivera, czy wyciągnąć go z aresztu

Rozmowa z aresztowanym Queenem

Dinah wraz z zespołem odwiedziła kryjówkę, kiedy to Oliver został aresztowany przez FBI. Nikt nie mógł jednak pokazać miastu, że Zieloną Strzałą jest Queen i po jego aresztowaniu mściciel przestanie się pojawiać, wiec postanowili dalej działać. Dowiedziawszy się, że Cayden James ponownie działa z Czarną Syreną, postanowili zaatakować ich w firmie, do której się włamywali. Tam jednak Diggle dostał ataku bólu i musiał wysłać drużynę samą, lecz nie udało im się złapać wroga. Holt rozumiejąc powód ataku, zabrał przyjaciela do szpitala, gdzie zajęła się nim doktor Schwartz. Przez cały czas Drake wykonywała policyjne obowiązki, aż w końcu ponownie musiała włożyć kostium i zawalczyć z hakerem, z pomocą Olivera, który opuścił areszt za kaucją. Wraz z nim odkryli, że James mści się na łuczniku za to, że ten zabił mu syna - Owena Posta. Mimo próby uchwycenia przestępcy, ten zdołał zbiec, sprawiając, że ustawa przeciw mścicielom weszła w życie, utrudniając pracę bohaterom[20].

Czarny Kanarek wraz z Wild Dogiem i Mister Terrificem udali się do Central City, gdzie zamierzali stanąć w obronie przyjaciół przed nazistami z Ziemi-X. Bohaterowie osobiście pokazali się w laboratorium, gdzie stanęli w obronie Heat Wave'a i Killer Frost, walcząc z Black Arrowem. Przeciwnik okazał się być jednak wykwalifikowanym wojownikiem i bez problemu pokonał mścicieli. Następnie nakazał swoim ludziom zamknąć ich w celach w rurze, czego ci nie byli świadomi z powodu swojej nieprzytomności[21]. Dinah przebudziła się niedługo później, gdzie bezskutecznie próbowała uwolnić się ze swojej celi. Nagle przebudził się Cisco Ramon, który zaczął kłócić się z Wellsem, doprowadzając Drake i Snow do irytacji[22]. Kiedy bohaterowie porwani na Ziemię-X wrócili na Ziemię-1 ze wsparciem w postaci The Raya i Citizen Colda, Drake wraz z pozostałymi sojusznikami została uwolniony z cel przez Citizen Steela, z którymi następnie pokonała Metallo. Zaraz po tym wszyscy udali się na Waveridera, gdzie zaczęli szykować się do starcia z wrogiem, kiedy to omawianie planu przerwała im wiadomość od złego Queena, który zaproponował rozejm w zamian za życie Supergirl. Herosi się jednak nie zgodzili, wywołując tym samym walkę na ulicach miasta. Po niedługim czasie okazało się, że Overgirl staje się niestabilna i może wybuchnąć, zmiatając Central City z powierzchni Ziemi. Wells poradził Supergirl zabrać swoją odpowiedniczkę wysoko w kosmos, gdzie ta uległa zniszczeniu. Tym samym Zielona Strzała zamordował Black Arrowa, zakańczając wojnę, po której mściciele wrócili do Star City[23].

Dinah zaczyna spotykać się z Vincentem (1)

Ponowne spotkanie z Vincentem

Cała drużyna uczestniczyła w weselu Olivera i Felicity, przy czym Dinah większość czasu spędziła z Curtisem i Rene aż do telefonu od Vincenta, z którym postanowiła się spotkać na tyłach budynku. Mężczyzna chciał ponownie żyć u jej boku, lecz kobieta nie była na to gotowa, gdyż nie mogła wciąż zrozumieć, czym Sobel się stał i nakazała mu opuścić miasto, grożąc przy tym, że przy następnym spotkaniu nie puści go wolno i wsadzi za kratki. Po weselu Dinah odwiedziła kryjówkę, gdzie okazało się, że zespół był na misji bez niej. Zaraz po tym okazało się, że Queen wraz z Felicity i Johnem dostali informację, iż ktoś z drużyny zamierza zeznawać przeciwko burmistrzowi przed agentką Watson. Trójka podejrzewała Dinah, którą odrzucili z ekipy, wyznając przy tym, że szpiegowali zarówno ją, jak i Rene oraz Curtisa, doprowadzając do sprzeczki dotyczącej zaufania. Okazało się jednak, że za całą sprawą stoi Ramirez, którego agentka FBI przyparła do muru, grożąc mu, że jeśli nie pomoże, jego córka już nigdy nie zobaczy ojca. Wyznanie te zdenerwowało Queena, który wyrzucił chłopaka z drużyny. Kilka godzin później po szczerej rozmowie z Theą Oliver dał zespołowi drugą szansę, szykując się z nimi na odbicie Quentina z rąk Caydena. Mimo że wszystko skończyło się dobrze, burmistrz wyrzucił Rene z drużyny za nieposłuszeństwo podczas misji, a wraz z nim odeszła Dinah, która nie mogła zaufać zespołowi. Zaraz po tym postanowiła spotkać się z Vincentem, którego przeprosiła i poprosiła o bycie jej przyjacielem[24].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

FlashEdytuj

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 3

Legends of TomorrowEdytuj

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 4

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Koncepty Edytuj

Grafiki promocyjne Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Second Chances” wyemitowany 1 lutego 2017 roku.
 2. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Who Are You?” wyemitowany 25 stycznia 2017 roku.
 3. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Bratva” wyemitowany 8 lutego 2017 roku.
 4. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Spectre of the Gun” wyemitowany 15 lutego 2017 roku.
 5. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Sin-Eater” wyemitowany 22 lutego 2017 roku.
 6. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fighting Fire With Fire” wyemitowany 1 marca 2017 roku.
 7. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Checkmate” wyemitowany 15 marca 2017 roku.
 8. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Disbanded” wyemitowany 29 marca 2017 roku.
 9. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Dangerous Liaisons” wyemitowany 26 kwietnia 2017 roku.
 10. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Underneath” wyemitowany 3 maja 2017 roku.
 11. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Honor Thy Fathers” wyemitowany 10 maja 2017 roku.
 12. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Missing” wyemitowany 17 maja 2017 roku.
 13. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Lian Yu” wyemitowany 24 maja 2017 roku.
 14. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fallout” wyemitowany 12 października 2017 roku.
 15. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Tribute” wyemitowany 19 października 2017 roku.
 16. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Next of Kin” wyemitowany 26 października 2017 roku.
 17. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Reversal” wyemitowany 3 listopada 2017 roku.
 18. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Deathstroke Returns” wyemitowany 9 listopada 2017 roku.
 19. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Promises Kept” wyemitowany 16 listopada 2017 roku.
 20. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Thanksgiving” wyemitowany 23 listopada 2017 roku.
 21. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 2” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.
 22. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 3” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.
 23. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 4” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.
 24. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Irreconcilable Differences” wyemitowany 7 grudnia 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.