FANDOM


Ikony (Legends of Tomorrow) Ikony (E1)

Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości – organizacja zrzeszająca amerykańskich superbohaterów, działająca w okolicach 1942 roku. Wiele razy ratowali kraj, przyczyniając się tym samym do zainteresowania Dominatorów Ziemianami. Ostatnią misją zespołu była ochrona potężnego artefaktu – Włóczni Przeznaczenia, dla której bohaterowie byli gotowi poświęcić własne życie.

Historia Edytuj

Rip Hunter and the JSA retrieve the Spear of Destiny

Ostatnia misja w Lipsku

Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości zostało założone około 1942 roku dzięki pomysłowi rządu Stanów Zjednoczonych jako tajna organizacja złożona z unikalnych zdolności, działająca jako ostatnia linia oporu podczas walki z nazistami podczas II Wojny Światowej. Byli wysyłani na front, a także działali z ukrycia, pozbywając się osób znacznie zagrażających państwu. Działaniami od początku koordynował Rex Tyler z siedziby pod nadzorem prezydenta Roosevelta, a w skład zespołu wchodzili Henry Heywood, Charles McNider, Courtney Whitmore, Amaya Jiwe oraz Todd Rice. W centralnej części Waszyngtonu posiadali tajny obszar treningowy, w którym trenowali i przygotowywali się do kolejnych misji. Organizacja była tak zgrana i lojalna państwu, że była gotowa poświęcić własnych członków dla większego dobra.

Niedługo po tym z powodu aberracji czasu, ASS spotkało legendy, które niespostrzeżenie sprowokowały rząd Stanów Zjednoczonych do ochrony Alberta Einsteina oraz Milevy Maric. Po interwencji organizacja nie mogła im uwierzyć, że podróżują w czasie i postanowili ich zamknąć. Kiedy jednak zrozumieli swój błąd, pozwolili im odlecieć do swoich czasów. Ci jednak wrócili, tłumacząc, że nastąpiła pewna zmiana w czasie, która sprawiła, że członkowie Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości zginą w przeciągu kolejnych godzin, jeśli ci im nie pomogą. Mimo to wspólnie udało im się odbić Amulet Askaranu z rąk nazistów, zniszczyć bazę wroga i jednego z generałów – Kriegera. Bohaterowie byli w trakcie wylotu, kiedy Hourman został zabity przez nieznanego podróżnika w czasie, prowokując tym samym Vixen do śledzenia legend, których uważała za owe zagrożenie. Szybko się jednak przekonała, iż była w błędzie i postanowiła pomóc zespołowi, mając przy tym swój własny cel.

Przez kolejne lata Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości działało bez dwóch swoich członków, kiedy to w 1951 roku zauważył ich obcy gatunek znany jako Dominatorzy, który obawiał się jednostek z nadludzkimi zdolnościami. Szybko jednak udało się zawrzeć porozumienie międzygatunkowe, a cała sprawa została ukryta przez rząd. Niedługo po tym w 1956 roku, prezydent Esenhower wysłał ASS na misję w Lipsku, lecz nie mógł uczestniczyć w niej Obsydian ze względu na tamtejsze prawo i jego homoseksualizm. Na miejscu do bohaterów dołączył Rip Hunter, który poprosił drużynę o pomoc w ukryciu potężnego artefaktu, jakim była Włócznia Przeznaczenia. Wspólnie podzielili broń na cztery części i każdy z nich udał się w inne czasy, gdzie miał chronić swojej części. Tym samym Hunter trafił do Los Angeles w 1967 roku, Charles ukrył się w Detroit w 3000 roku, Courtney udała się do Camelotu w 507 roku, a Henry ukrył swoją część na księżycu w 1965 roku. Rząd uznał, że bohaterowie zginęli podczas swojej misji, a ostatnim członkiem został Todd, który zrezygnował z takiej odpowiedzialności, nie mogąc robić tego bez przyjaciół.

Członkowie Edytuj

Byli członkowie Edytuj

Sojusznicy Edytuj

Ciekawostki Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Zobacz inne wiki!

Losowa wiki